NOVI SVETSKI ŠAMPIONI: Španci uništili Dance

Ubedljivo

Španija je u velikom finalu pregazila Dansku s 35:19
1 / 4

BARSELONA - Muška rukometna reprezentacija Španije osvojila je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu.

Španija je danas u Barseloni ubedljivo savladala selekciju Danske rezultatom 35:19 (18:10).Španiji je ovo drugi put u istoriji da je postala prvak sveta, pošto su to ranije uradili 2005. godine. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Žoan Kanjeljas sa sedam golova, dok je Valero Rivera postigao šest. U reprezentacije Danske najbolji je bio Henrik Molgard sa četiri gola, dok su po jedan manje postigli Kasper Sondergard i Anders Egert. Španci su od samog početka diktirali ritam utakmice, pa su posle već četiri minuta igre imali prednost od tri gola. Danci su potom uspeli da smanje na 4:3, ali to je bilo najviše što su učinili tokom celog meča. Španci su od 20. minuta zaigrali mnogo ozbiljnije u napadu, a na golu bio je odličan Arpad Šterbik, koji je na kraju utakmice imao 14 odbrana. Španija je u istom ritmu nastavila u drugom poluvremenu, pa su Danci već u 40. minutu "odustali" od borbe za zlatnu medalju.

Bronzana medalja pripala je selekciji Hrvatske, koja je bila bolja od Slovenije 31:26.

Selekcija Srbije osvojila je 10. poziciju na SP.

Hansen MVP SP

MVP turnira je Danac Mikael Hansen. Najbolji strelac je takođe Danac, Anders Egert, sa 55 postignutih golova. Najbolju sedmorku turnira čine: Niklas Landin (Danska), Timur Dibirov (Rusija), Alberto Entrerios (Španija), Domagoj Duvnjak (Hrvatska), Laslo Nađ (Mađarska), Hans Lindberg (Danska) i Hulen Agvinagalde (Danska).