Vaterpolisti Zvezde u četvrtfinalu Lige šampiona

Pao Eger

Zvezda je u dva meča bila bolja od mađarskog Egera

EGER - Vaterpolisti Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona.Zvezda je u Mađarskoj igrala bez pobednika, 8:8 (2:2, 0:3, 3:2, 3:1) sa Egerom u revanš meču osmine finala najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja. Crveno-beli su prošli dalje, pošto su u prvom meču u Beogradu slavili s 13:6.Tri gola za crveno-bele dao je Prlainović, a po jednom u listu strelaca upisali su se vapenski, Avramović, Ivošević, Rašović i Ranđelović.U domaćem timu najbolji je bio Salamon sa tri gola, dva je dao Đer-Nađi, a po jednom u strelce upisali su se Kovač, Seman i Lorinc.Prva četvrtina završena je bez pobednika, 2:2. Zvezda je briljirala u drugoj četvrtini, koju je dobila s 3:0. Domaći tim je zaigrao angažovanije i uspeo je do kraja meča da izbegne poraz. Konačan rezultat bio je 8:8.Plasman u četvrtfinale LŠ izborio je i Partizan, koji je eliminisao Brešu. U četvtfinalu igraće i Jug, Galatasaraj, Spartak Volgograd, Vuljagmeni i Barseloneta. Sutra se igra poslednji meč u kome se sastaju Seged i Monpelje. Mađarski tim je slavio u prvom meču sa 9:6.Žreb za četvrtfinale Lige šampiona biće održan u Rimu 25. marta u 12,00 časova.