ŠUMADINCI SLAVE: Radnički potopio Florenciju!

Na korak od trofeja

Radnički je pobedio Florenciju s 8:4 u prvom meču finala Kupa Evrope

FIRENCA - Vaterpolisti Radničkog pobedili su večeras u Firenci ekipu Florencije rezultatom 8:4 (2:3, 4:0, 1:1, 1:0) u prvom meču finala Kupa Evrope.Najefikasniji u ekipi iz Kragujevca bio je Filip Filipović, koji je postigao tri gola. Dva gola je postigao Slavko Gak, a po jednom u strelce upisali su se Boris Popović, Damir Burić i Boris Zloković. U domaćem timu najbolji je bio Di Fulvio sa tri gola, dok je jedan pogodak postigao Pagavi.Florencija je bolje ušla u meč i prvu četvrtinu dobila s 3:2. Pitanje pobednika rešeno je u drugoj četvrtini, koju je Radnički dobio s 4:0. U trećoj četvrtini oba tima postigla su po jedan gol, a konačan rezultat postavljen je u poslednjem delu meča. Zloković je postigao osmi gol za Radnički, koji u poslednjoj četvrtini nije primio nijedan gol.Revanš duel koji je na programu šestog aprila u Kragujevcu predstavljaće samo formalnost i priliku da Radnički pred svojim navijačima proslavi osvajanje prvog evropskog trofeja u istoriji kluba.