Zvezda povela protiv Vojvodine u polufinalnoj seriji!

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Dušan Petković sa 21 poenom, dok je Filip Stoilović imao 16.

BEOGRAD - Odbojkaši Crvene zvezde pobedili su danas Vojvodinu sa 3:1 (25:23, 23:25, 25:22 i 25:17) u prvom meču polufinala plej-ofa Super lige. Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Dušan Petković sa 21 poenom, dok je Filip Stoilović imao 16. U ekipi Vojvodine Dražen Luburić upisao je 19 poena, a Boris Martinović 13. Beograđani su nadigrali rivala iz Novog Sada i na taj način upisali startni trijumf u seriji koja se igra na tri pobede. U prva dva seta bila je prilično izjednačena igra, sa tom razlikom da je Zvezdi pripao prvi, a Vojvodini drugi set. Zvezda je u drugom setu sustigla veliku prednost gostiju (20:15) i izjednačila na 23:23, ali za preokret nije imala snage. Beogradski klub je u nastavku meča prilično lako došao do pobede i zasluženo slavio, opravdajući ulogu favorita. Druga utakmica plej-ofa Super lige igraće se u ponedeljak u sportskom centru "Šumice" u 18.00.