GRAN PRI: Odbojkašice startovale pobedom

Za 75 minuta

U duelu protiv Dominikanske Republike reprezentacija Srbije je lako opravdala ulogu favorita i ubedljivo je dobila tri seta za svega 75 minuta.

SANTO DOMINGO - Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobedom je startovala na Gran pri turniru u Santo Domingu, pošto je u prvom kolu B grupe savladala Dominikansku Republiku rezultatom 3:0 (25:13, 25:20, 25:16).

Najbolje odbojkašice Srbije sutra od 20,30 sati sastaju se sa Češkom.

Srpske odbojkašice bile su bolje u svim elementima igre. Pored dvostruko više poena iz bloka (10-5), reprezentativke Srbije su odlično organizovale i realizovale napade i imale su ih 16 više od protivnica (43-17).

Najefikasnije u našem timu bile su Brankica Mihajlović sa 22 i Jovana Brakočević sa 16 poena, dok je u ekipi Dominikanske Republike najbolja bila Mambru sa devet osvojenih poena.

Srbija: Brakočević 16, Živković, Krsmanović 4, Malešević, Molnar 4, Mihajlović 22, Ognjenović 4, Nikolić, Bjelica, Ninković, Rašić 7, Ćebić. Greške protivnika 18 poena.

Dominikanska Republika: Vargas 7, Fersola 2, Kastiljo, Marte 1, Arijas, Rodriges 1, Ečenike 1, Rivera 8, Penja 1, Mambru 9, De La Krus 5, Binet. Greške protivnika 14 poena.