LEGENDA: Išinbajeva se svetskom titulom oprostila od atletike

Oduševila publiku u Moskvi

Jelena Išinbajeva je odlučila da se posle SP povuče iz aktivnog bavljenja sportom

BEOGRAD - Ruska atletičarka i najbolja skakačica s motkom svih vremena Jelena Išinbajeva osvojila je danas na šampionatu u Moskvi treću titulu svetske prvakinje. Išinbajeva, koja je i dva puta bila olimpijska prvakinja, preskočila je danas, na opšte oduševljenje domaće publike, visinu od četiri metra i 89 centimetra. To je tridesetjednogodišnjoj Ruskinji ujedno bio i najbolji skok ove sezone. Išinbajeva je pre početka Svetskog prvenstva u Moskvi najavila da će se posle tog takmičenja povući. Srebrnu medalju osvojila je Amerikanka Dženifer Sur (4,82), koja je na prošlogodišnjim Olimpijskim igrama u Londonu sve iznenadila osvojivši zlatnu medalju ispred Išinbajeve. Bronzu je osvojila Kubanka Jarislej Silva preskočivši, takođe, četiri metra i 82 centimetra.