Slušaj vest

Rukometaši Hrvatske, jedni od koorganizatora Svetskog prvenstva, plasirali su se u četvrtfinale pošto su u odlučujućem meču u Zagrebu savladali Sloveniju.

Hrvati su pobedili sa 29:26, pa im sada sledi borba za polufinale protiv Mađarske.

Pogledajte fotografije srpskog rukometaša Foto: Starsport/Srđan Stevanović, Jerko Grubisic / imago sportfotodienst / Profimedia

Iako Sloveniji ovaj duel nije rezultatski ništa značio, varnice su sevale gotovo tokom svih 60 minuta u zagrebačkoj "Areni".

Toliko da su u jednom trenutku igrači dve selekcije umalo započeli fizički obračun.

Ivano Pavlović je u poslednjem napadu u prvom poluvremenu nešto sočno dobacio Blažu Jancu, na šta je reagovao Borut Mačovšek i odgurnuo Pavlovića. Na to su reagovali hrvatski rukometaši, pa je došlo do opasnih tenzija na kraju prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 15:15. Uleteli su igrači oba tima sa klupe, pa je pola minuta trajalo guranje dve strane.

Srećom, bez "pesničenja".

Pobednik četvrtfinala Hrvatska - Mađarska igraće u polufinalu protiv boljeg iz duela Francuska - Egipat. U drugom delu žreba su parovi Danska - Brazil i Portugal - Nemačka.

Švedska - Portugal rukomet Izvor: Arenasport 2