TIJANA BOŠKOVIĆ NOSILA KRST SVETOM VASILIJU NA OSTROG: Srpska odbojkašica još jednom pokazala koliko poštuje veru i tradiciju! (FOTO)
Tijana Bošković, najbolja srpska odbojkašica, nosila je krst Svetom Vasiliju u manastir Ostrog, pored Nikšića.
Tijana Bošković je sa nekoliko stotina vernika iz rodne Hercegovine učestvovala u tradicionalnom hodočašću ka manastiru Ostrog, na poklonjenje Svetom Vasiliju Ostroškom. Odbojkašica je bila na čelu kolone, a pravoslavni hodočasnici prešli su put od 70 kilometara peške, jer su krenuli iz manastira Kosijerevo u Banjanima.
Po dolasku, pod manastri Ostrog, Tijana Bošković je sa ostalim vernicima prenoćila, a onda bila na svetoj liturgiji, da bi se na posletku poklonika moštima Svetog Vasilija Ostroškog.
Potom se Tijana Bošković oglasila na društvenoj mreži instagram:
- Koračajući stazom hodočašća upoznale smo toliko divnih ljudi, ljudi velikog srca. Sa svakim korakom se osetio duh grupe i zajedništva, a bilo nas je iz raznih krajeva. Tako to i obično biva kada svi imamo isti cilj. Hvala organizatorima koji su uvek bili uz nas i brinuli o svakom detalju.
Tijana Bošković i ranijih sezona obilazila je srpske svetinje. Tijana je za Đurđevdan 2024. godine sa svojom bakom Olgom prisustvovala slavi Hrama Vaskrsenja Gospodnjeg u Prebilovcima. Mestu koje je simbol stradanja srpskog naroda u Drugom svetskom ratu i poslednjem Otadžbinskom ratu 1991-1995. Tijanina baka Olga inače živi u Tasovčićima pored Čapljine odakle proslavljena odbojkašica vuče korene i gde se uvek rado vraća.
Tijana Bošković koristi pauzu nakon naporne sezone, kako bi se odmorila i skupila energiju, jer je čekaju obaveze u srpskoj odbojkaškoj reprezentaciji. Visoka Bilećanka odlučila je da promeni klub, pa je posle deset godina napusila turski Ezadžibaši iz Istanbula. Od sledeće sezone Tijana Bošković igraće za Vakifbank, takođe klub iz najvećeg grada u Turskoj.