ŠTETA: Maksimović ostao bez medalje

Poraz srpskog rvača

Srpski rvač je u borbi za bronzu u kategoriji do 66 kg poražen od Indijca Jadana Tusija Sandepa

BUDIMPEŠTA - Srpski rvač Aleksandar Maksimović nije uspeo večeras da osvoji bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Budimpešti, jer je u meču za treće mesto, u kategoriji do 66 kilograma, izgubio od Indijca Jadana Tusija Sandepa.Maksimović je od starta krenuo agresivno, ali je iskusni Indijac uspeo da zaustavi sve njegove napade i stigne do poena.

Srpski reprezentativac je u prvoj rundi tri puta pokušao da okrene protivnika i tako, možda, preokrene meč u svoju korist, ali se Sandep odlično branio.

Maksimović je imao podršku oko 200 srpskih navijača, ali ni to mu nije pomoglo, pošto je indijski rvač u drugoj rundi osvojio bodove u parteru i stigao do medalje.

Maksimovića je na putu do finala zaustavio reprezentativac Koreje Rju Han Su, a prethodno je bio bolji od Benedikta Pufera (Austrija), Aleksisa Kuera (Kolumbija) i Vladimirosa Matiasa (Grčka).

Poslednju medalju za Srbiju na svetskim prvenstvima osvojio je Kristijan Fris 2007. godine na takmičenju u Bakuu.