NOLE EKSPRES: Đoković za 54 minuta počistio Rosola!

Srpski teniser lako u drugom kolu Pekinga

Đoković je ubedljivo startovao na turniru u Pekingu, pošto je sa 6:0, 6:3 pobedio Čeha Lukaša Rosola

PEKING - Najbolji teniser sveta Srbin Novak Đoković plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Pekingu.Đoković je na startu takmičenja pobedio 46. tenisera sveta Čeha Lukaša Rosola rezultatom 2:0, po setovima 6:0, 6:3. Meč je trajao samo 54 minuta.Ovo je bio drugi međusobni duel srpskog i češkog tenisera i drugi ubedljivi trijumf Novaka. Najbolji teniser sveta odigrao je prvi set praktično bez greške i nije dozvolio protivniku da osvoji nijedan gem. Novak je poveo 3:0 u drugom setu, a onda je sigurnom igrom zadržao prednost i zasluženo je došao do pobede.Đoković će u drugom kolu igrati protiv Španca Fernanda Verdaska, koji je pobedio Indijca Somdeva Devarmana 7:6, 6:3. Španac je 31. teniser sveta. On i Novak odigrali su devet međusobnih mečeva u karijeri, a Srbin vodi 5:4 u pobedama.Srpski teniser brani titulu u Pekingu i prvo mesto na ATP listi.Turnir u Pekingu igra se za nagradni fond od 3,56 miliona dolara.TOK MEČA6:3 - Novak bez problema osvaja još jedan gem i zasluženo stiže do pobede5:3 - Rosol osvaja i treći gem na meču5:2 - Srbin na gem od pobede4:2 - Čeh osvaja drugi gem na meču4:1 - Đoković nastavlja da gazi3:1 - Ovacije na tribinama. Rosol osvaja prvi gem na meču3:0 - Srpski teniser nastavlja sa ubedljivom igrom2:0 - Novi brejk za Đokovića1:0 - Novak na svoj servis dobija prvi gem u drugom setuII set

6:0 - Srpski teniser je iskoristio treću set loptu za vođstvo 1:0 5:0 - Đoković posle samo 17 minuta dolazi na gem od prvog seta4:0 - Novi brejk za srpskog tenisera3:0 - Đoković siguran na svoj servis2:0 - Novak pravi brejk1:0 - Srbin na svoj servis osvaja prvi gem na meču