OSVETIO JANKA: Đoković pregazio Granoljersa!

Sledeći je Italijan Fonjini

Srpski teniser će u osmini finala igrati protiv Italijana Fabija Fonjinija

ŠANGAJ - Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Mastersa u Šangaju, pošto je u drugom kolu pobedio Španca Marsela Granoljersa rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:0.Ovo je bio treći međusobni duel srpskog i španskog tenisera, a treći trijumf Đokovića. Meč je trajao samo 71 minut. Novak je na ovaj način "osvetio" druga iz reprezentacije Janka Tipsarevića, koji je izgubio od Granoljersa na startu turnira u Šangaju.Đoković je bez problema odigrao prvi set koji je dobio za 39 minuta, a protivniku je dozvolio da osvoji samo dva gema. Srpski teniser je povredio skočni zglob početkom drugog seta, a potom je zatražio medicinski tajm-aut. On je nezgodno stao posle jednog poena. Lekari su bandažirali njegovo stopalo, a Novak je nastavio da igra iako je bilo očigledno da je bio zabrinut zbog povrede. On je uspeo da drugi set dobije bez izgubljenog gema.Srbin će u osmini finala igrati protiv Italijana Fabija Fonjinija, koji se nalazi na 17. mestu ATP liste. Srbin i Italijan odigrali su pet duela u karijeri, a Novak je dobio sve mečeve.Đoković brani titulu u Šangaju, koji se igra za nagradni fond od 6.211.445 dolara.

Đokoviću je stopalo bandažirano, a on je nastavio da igra kao da se ništa nije desilo