Voznijacki posle velike borbe zaustavila Jovanovsku

WTA Luksemburg

Dankinja slavila posle tri seta i revanširala se za dva poraza koja je doživela od naše teniserke ove godine

Srpska teniserka Bojana Jovanovski nije uspela da se plasira u polufinale turnira u Luksemburgu pošto je poražena od Karoline Voznijacki sa 2:1, po setovima 6:3, 3:6 i 6:3, čime se Dankinja revanširala za dva poraza koja je doživela od naše teniserke ove godine.Dankinja je u prvom setu prva stigla do brejka i povela sa 3:1, ali je srpska teniserka odmah uzvratila i uspela da izjednači na 3:3. Međutim, to je bilo sve što joj je uspelo u ovom setu je je Voznijacki dobila sledeća tri gema i došla do vođstva.Velika borba vodila se i u drugom setu. Obe teniserke su imale dosta problema sa servisom pa je Bojana tri puta uspela da napravi brejk, a protivnica jedan manje i ušlo se u treći set u kom je Voznijacki odigrala bolje. Napravila je brejk za vođstvo od 4:2 i tu prednost sačuvala ne dozvolivši Jovanovskoj šansu da se vrati u igru.