ANA GAZI: Ivanovićeva izborila polufinale turnira u Sofiji!

Srpkinja nadigrala i Samantu Stosur

Srpska teniserka je kolo pre kraja takmičenja sa dve pobede izborila plasman u polufinale turnira u glavnom gradu Bugarske

SOFIJA - Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u polufinale WTA turnira u Sofiji.Ivanovićeva je danas u drugom kolu Sredec grupe nadigrala Australijanku Samantu Stosur rezultatom 2:1, po setovima 6:2, 5:7, 6:2. Meč je trajao nešto manje od dva sata. Ovo je bio sedmi međusobni duel srpske i australijske teniserke, a treći trijumf Ivanovićeve.

Ana je u prvom kolu nadigrala domaću teniserku Cvetanu Pironkovu 6:0, 6:2, dok je Samanta bila bolja od Ruskinje Elene Vesnine 6:3, 6:3.Srpkinja će u petak u igrati protiv Vesnine, ali bez obzira na ishod tog duela Srpkinja će igrati u polufinalu turnira u Sofiji.Turnir u glavnom gradu Bugarske igra se za nagradni fond od 750.000 dolara.Ana je ušla nervozno u meč, ali je stigla do 3:1 u prvom setu. Ana je nastavila sa odličnom igrom, a prvi set je dobila s 6:2.U drugom setu viđena je izjednačena borba, a prvi brejk napravila je Australijanka u sedmom gemu. Stosur je pri vođstvu od 5:4 servirala za set, ali je Ana napravila brejk. Australijanka je uzvratila novim brejkom, a onda je na svoj servis stigla do izjednačenja, 1:1 u setovima.Ivanovićeva je odlično ušla u treći set i povela s 2:0. Australijanka je napravila brejk i smanjila na 2:1. Međutim, usledila je serija Ane od 4:1 za konačnih 6:2 i pobedu, koja je Srpkinji donela plasman u polufinale.Srpska teniserka je istakla da je zadovoljna svojom igrom posle pobede nad Samantom Stosur."Na kraju drugog seta sam mnogo brzala, ali sam uspela da se smirim i krenem od nule u trećem setu. Započela sam odlučujući set na isti način kao meč i presrećna sam što sam uspela da odigram dobro i dobijem meč", rekla je Ivanovićeva i dodala:"Sa trenerom sam pričala i prethodnom meču koje smo odigrale i pokušala sam da nađem dobru poziciju pri riternu. Mislim da je tada u Moskvi servirala odlično, ali sam sada uspela da joj vratim više loptica i to je presudilo".TOK MEČA

6:2 - Ivanovićeva pravi još jedan gem i dolazi do pobede5:2 - Ana osvaja još gem i nalazi se na korak od pobede4:2 - Australijanka je došla do drugog gema u trećem setu4:1 - Ana je potvrdila brejk3:1 - Brejk za Ivanovićevu 2:1 - Australijanka uzvraća ribrejkom. Ana je vodila 40:0 na svoj servis, ali je Samanta uspela da napravi brejk2:0 - Srpska teniserka pravi brejk1:0 - Ana osvaja gem na svoj servisIII set7:5 - Samanta Stosur je izjednačila na 1:1 u setovima. Ana je imala dve brejk lopte, ali nije uspela da se vrati u set.6:5 - Novi brejk za Australijanku5:5 - Ana pravi brejk i dolazi do izjednačenja5:4 - Ana se ne predaje5:3 - Australijanka je potvrdila brejk osvajanjem novog gema4:3 - Stosurova pravi brejk3:3 - Australijanka dolazi do izjednačenja3:2 - Ana osvaja još jedan gem2:2 - Stosur ponovo dolazi do izjednačenja2:1 - Ana nastavlja sa odličnom igrom1:1 - Australijanka uz dosta muke osvaja prvi gem u drugom setu1:0 - Ana je osvojila prvi gem u drugom setu na svoj servisII set6:2 - Ivanovićeva pravi novi brejk i osvaja prvi set5:2 - Ana sigurnom igrom nalazi se na gem od osvajanja prvog seta4:2 - Stosur dolazi do drugog gema na meču4:1 - Ana je potvrdila brejk osvajanjem još jednog gema na svoj servis3:1 - Ivanovićeva odličnu igru kruniše brejkom2:1 - Novi gem za srpsku teniserku1:1 - Australijanka dolazi do izjednačenja1:0 - Ana osvaja prvi gem na meču na svoj servisI setTOK MEČA