JAK OTPOR BRANIOCU TITULE: Čilić ipak prejak za Lajovića

atp zagreb

Lajović je eliminisan od aktuelnog šampiona Hrvata Marina Čilića sa 2:0, po setovima 6:4, 7:5

ZAGREB - Srpski teniser Dušan Lajović poražen je u drugom kolu ATP turnira u Zagrebu. Lajović je eliminisan od aktuelnog šampiona Hrvata Marina Čilića sa 2:0, po setovima 6:4, 7:5. Međutim, uprkos porazu Lajović će narednog ponedeljka imati najbolji plasman u karijeri, pošto će prvi put u karijeri biti među prvih 100 na ATP listi.Lajović se dobro držao na staru meča, ali je poklekao u finišu prvog seta. Na kraju je duplom servis greškom poklonio prvi set Čiliću. Čilić u drugom setu odmah napravio brejk i poveo sa 3:0, ali se srpski teniser ipak vratio u igru. Lajović je vratio neizvesnost u meč, ali mu je ponovo nedostajala koncetracija u završnici."Nisam zadovoljan igrom, ali pobedom jesam", rekao je Čilić koji je iskoristio samo tri od čak deset brejk prilika.