Lazar Radenković nova teniska nada

Mladi Srbin briljira na turnirima u Francuskoj

Na tradicionalnom turniru koji postoji već 20 godina učestvovalo je 270 igrača u svim kategorijama. U pohodu na titulu mladi Piroćanac Lazar Radenković izgubio je samo 10 gemova, dok je u finalu trijumfovao rezultatom 6:2, 6:3

Noletovim stopama.Mladi pirotski teniser Lazar Radenković, koji privremeno s porodicom živi i radi u francuskom gradu Klermon Feranu, učestvovao je na Otvorenom prvenstvu Olan-Trofe Danone i u veoma jakoj konkurenciji osvojio prvo mesto u kategoriji za dečake do 14 godina.Na tradicionalnom turniru koji postoji već 20 godina učestvovalo je 270 igrača u svim kategorijama. U pohodu na titulu mladi Piroćanac Lazar Radenković izgubio je samo 10 gemova, dok je u finalu trijumfovao rezultatom 6:2, 6:3.Šampiona iz Pirota, kako o njemu pišu francuski mediji, u junu očekuje završnica ekipnog takmičenja, na kojem će pobednik direktno ići na državno ekipno prvenstvo u Parizu. Na putu do završnice Lazar je zabeležio četiri pobede u singlu i dao svoj doprinos u dubl mečevima.