OČAJNIČKA TAKTIKA: Pogledajte kako je Štepanek pokušao da zbuni Đokovića

NEMOĆ

Duel Novaka Đokovića i Radeka Štepaneka u drugom kolu Mastersa u Rimu odeležio je poslednji poen u prvom setu u kojem je Čeh na nesvakidašnje način pokušao da zbuni rivala

RIM - Najbolji srpski teniser Novak Đoković lako se plasirao u treće kolo Mastersa u Rimu. Đoković je u teškim uslovima za igru rutinski savladao Čeha Radeka Štepaneka sa 6:3, 7:5. Drugi reket sveta stigao je do jubilarnog desetog trijumfa u međusobnim duelima posle 97 minuta igre, a meč je obeležio nesvakidašnji poen kojim je završen prvi set. Naime, u devetom gemu, u trenutku kada je Đoković imao set loptu na 40:15, Štepanek je prilikom riterna lopticu udario ramom reketa pa je Novak u nastavku poena dobio lagani smeč. Čeh je bio svestan da neće imati nikakve šanse da vrati lopticu pa je demonstrativno okrenuo leđa srpskom teniseru, baš u trenutku kada je on hvatao smeč. Nije isključeno da je to bio očajnički pokušaj iskusnog Štepaneka da zbuni rivala, ali je Đoković bio maksimalno koncentrisan prilikom udarca. Novaka u trećem kolu igrati protiv Nemca Filipa Kolšrajbera.Pogledajte najzanimljivije detalje iz duela Đoković - Štepanek: