NASTAVILI POBEDNIČKI NIZ: Zimonjić i Nestor u polufinalu turnira u Rimu

Trijumf srpsko-kanadske kombinacije

Srpsko-kanadska kombinacija je za sat i 21 minut igre došla do pobede

BEOGRAD - Srpski teniser Nenad Zimonjić i njegov partner u dublu Kanađanin Danijel Nestor plasirali su se u polufinale Masters turnira u Rimu, pošto su u četvrtini finala pobedili špansku kombinaciju Davida Marera i Fernanda Verdaska sa 2:1, u setovima 4:6, 6:3, 10:7. Srpsko-kanadska kombinacija je za sat i 21 minut igre došla do pobede. Prvi set pripao je Mareru i Verdasku, koji su u trećem gemu napravili brejk. Ipak, Zimonjić i Nestor su nastavku meča zaigrali bolje, pa su posle dva oduzeta servisa u drugom setu došli do izjednačenja. Treći set igrao se kao produženi taj-brejk, a srpsko-kanadska kombinacija je napravila četiri mini-brejka, dok je Mareru i Verdasku to dvaput pošlo za rukom. Zimonjić i Nestor će se u polufinalu sastati sa boljima iz duela između Amerikanaca Boba i Majka Brajana - Nemca Tomija Hasa i Čeha Radeka Štepaneka.