PORAZ U FINALU ROLAN GAROSA: Zimonjić i Gerges ispustili titulu u miks dublu

Preokret

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Nemica Julija Gerges nisu uspeli da osvoje titulu na Rolan Gaigra, pošto su poraženi od Holanđanina Žana Žilijena Rožera i Nemice Ane Lene Grenefeld sa 6:4, 2:6, 7:10

PARIZ - Najbolji dubl teniser Srbije Nenad Zimonjić nije uspeo da osvoji titulu na Rolan Garosu, u kongurenciji mešovitih dublova.Nenad Zimonjić i Nemica Julija Gerges poraženi su u finalu od Holanđanina Žana Žilijena Rožera i Nemice Ane Lene Grenefeld sa 6:4, 2:6, 7:10, posle 76 minuta igre.Holandsko-nemačka kombinacija do trijumfa je stigla posle preokreta, pa je meč na centralnom terenu "Filip Šatrije" odlučen u super taj-brejku.Zimonjić i Gergesova su dobili prvi set rezultatom 6:4, pošto su napravili brejk više od rivala. Međutim, Rožer i Grenefeldova lako dobijaju drugi set sa ubedljivih 6:2. Oni su dva puta oduzeli servis srpsko-nemačkoj kombinaciji, koja u tom periodu nije imala nijednu brejk priliku. Holanđanin i Nemica su dobru igru iz drugog seta preneli i u super taj-brejk i bez problema stižu do titule na Rolan Garosu. Posle sjajnog riterna Rožera oni dolaze do vođstva od 6:3, a potom i 7:3, posle čega su rutinski priveli meč kraju za konačnih 10:7.