RUTINSKI: Novak u tri seta isprašio Congu, sa Čilićem za polufinale

Vimbldon

Srbin slavio sa 6:4, 6:4, 7:6
1 / 10

Najbolji srpski i drugi teniser sveta Novak Đoković savladao je u tri seta posle sat i 52 minuta igre Francuza Žoa Vilfreda Congu i plasirao se u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Engleske na Vimbldonu, gde ga čeka Hrvat Marin Čilić.

U prva dva seta meča na Centralnom terenu srpski teniser je po jednom oduzeo servis rivalu, kom u njihovom dvadesetom susretu nije dozvolio više od jedne brejk šanse koje je spasao.

Treći set bio je najdramatičniji. U njmeu se igrao taj brejk, a Novak je uspeo da spase dve brejk lopte u delu igre kada je imao mnogo problema sa početnim udarcem. U taj brejku igralo se poen po poen, a konačan rezultat je 7:5

Tekstualni prenos

7:6 - Gotovo je Novak ide dalje posle 7:5

6:6 - Idemo u taj brejk

5:6 - Conga izdržava pritisak gubitka meča

5:5 - Posle dva mučna jedan lagan servis gem

4:5 - Conga se razigrao u trećem setu

4:4 - Muke sa servisom i dve brejk lopte Novak je spasao i dalje ostavivši Francuza bez brejka

3:4 - Iako je pritisak sve veći Conga za sada odoleva

3:3 - Iako nije bilo brejk lopte mnogo muke imao je Novak u šestom gemu trećeg seta, koji je ipak dobio

6:4 - Lagan servis gem za vođstvo od 2:0

5:4 - Đoković je imao tri vezane brejk lopte, ali će ipak morati da servira za set

5:3 - Lako materijalizovan brejk

4:3 - Prva brejk šansa i odmah brejk koji Novaka dovodi u situaciju da stekne ogromnu prednost

3:3 - Bez izgubljenog poena Novak dolazi do izjednačenja

2:3 - Nema ni šansi za brejk

2:2 - Conga polako počinje da gubi koncentraciju

1:2 - Novak je došao do 30:30, ali je Francuz izdrzao pritisak

1:1 - Novak uzvraća istom merom

0:1 - Sa samo jednim izgubljenim poenom Conga je otvorio drugi deo meča na Centralnom terenu

Drugi set

6:4 - Dobrim servisom Đoković je završio prvi deo igre

5:4 - Conga je primorao Novaka da servisom osvoji set

5:2 - Bilo je 30:30, ali je Đoković uspeo da materijalizuje stečenu prednost i dođe na gem od osvajanja prvog dela igre

4:2 - Novak je imao tri brejk lopte, što je bilo dovoljno da u šestom gemu dođe do prednosti

3:2 - Za sada je servis prednost oba igrača

2:2 - Nijedan teniser nema problem sa servis gemom, nema šansi za brejk

2:1 - Novak je izgubio jedan poen u drugom servis gemu, za sada deluje veoma sigurno

1:1 - Kao i Đoković i Conga je bez izgubljenog poena dobio prvi servis gem

1:0 - Lagan prvi servis gem za Đokovića

Prvi set

Novak Đoković je na trećem Grend slemu sezone postavljen za prvog nosioca, a do sada je na turniru savladao Kazastanca Andreja Golubjeva, u prvom kolu, rezultatom 6:0, 6:1, 6:4. U drugoj rundi Nole je izgubio jedan seta, ali je savladao Radeka Štepaneka 6:4, 6:3, 6:7 (5:7), 7:6 (7:5), dok je u trećem duelu bio bolji od Francuza Žila Simona 6:4, 6:2, 6:4.

Francuz, Žo-Vilfred Conga, trenutno je 17. igrač sveta, a na Otvorenom prvenstvu Velike Britanije postavljen je za 14. nosioca. U prvom kolu Francuz se sastao sa Austrijancem Jirgenom Melcerom 6:1, 3:6, 3:6, 6:2, 6:4, dok je u drugom kolu identičnim rezultatom bio bolji od Sema Kverija iz Sjedinjenih Američkih Država,4:6, 7:6 (7:2), 6:7 (4:7), 6:3, 14:12. U trećem kolu Conga je imao lakši posao i sa maksimalnih 3:0 savladao Džimija Vanga.

Novak Đoković i Žo-Vilfred Conga do sada su se sastali 19 puta, a Srbin je ostvario 12. pobeda, poslednju ove sezone na Roland Garosu.