(VIDEO) PALA POSLE EPSKE BORBE: Ana ispustila pobedu protiv Serene

Amerikanka izborila polufinale Sinsinatija

Ivanovićeva je večeras posle velike borbe poražena od najbolje teniserke sveta Amerikanke Serene Vilijams 3:6, 6:4, 6:2

SINSINATI - Najbolja srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u polufinale turnira u Sinsinatiju.Ivanovićeva je večeras posle velike borbe poražena od najbolje teniserke sveta Amerikanke Serene Vilijams 3:6, 6:4, 6:2. Ovo je bio deseti međusobni duel srpske i američke teniserke, a deveti trijumf Serene Vilijams. Meč je trajao 110 minuta.Amerikanka će u polufinalu igrati sa pobednicom duela Elina Svitolina - Lusi Safarova.Ana Ivanović je prošle godine igrala u finalu Sinsinatiju i od ponedeljka će pasti na WTA listi zbog gubitka bodova.U ovom meču viđen je veliki broj brejkova. Amerikanka je od 11 iskoristila pet brejk šansi, a Ana samo sedam od 15.Srpska teniserka je dobro ušla u meč i povela 4:1 u prvom setu. Amerikanka je smanjila na 4:3, ali je Ana osvojila naredna dva gema i stigla do 6:3 u prvom setu. U drugom setu viđen je veliki broj brejkova. Ivanovićeva je furiozno počela drugi set i povela 3:0. Međutim, Serena je stigla do 3:3. Srpkinja je novim brejkom povela 4:3, ali je Serena osvojila tri gema zaredom i izjednačila na 1:1 u setovima. Ana je dobro počela treći set i povela 2:0. Međutim, od tog trenutka na terenu je postojala samo Serena Vilijams, koja je dobila šest gemova zaredom i stigla do pobede.WTA turnir u Sinsinatiju se igra za nagradni fond od 2,7 miliona dolara.

3. SET

2:6 - Amerikanka stiže do pobede i to duplom servis greškom srpske teniserke2:5 - Serena Vilijams je potvrdila brejk i nalazi se na gem od velike pobede2:4 - Amerikanka pravi novi brejk2:3 - Serena po prvi put stiže do vođstva protiv Ane2:2 - Amerikanka je iskoristila nešto lošiju igru Ivanovićeve i napravila brejk

1:2 - Serena na svoj servis stiže do prvog gema u trećem setu

4:6 - Amerikanka stiže do izjednačenja. Ana je loše servirala u ovom gemu, spasila je nekoliko set lopti, ali je Amerikanka na kraju došla do 1:1 u setovima4:5 - Serena osvaja gem na svoj servis4:4 - Serena Vilijams je imala dosta sreće u ovom gemu. Amerikanka uzvraća ribrejkom4:3 - Brejk Ane Ivanović. Serena je napravila nekoliko duplih servis grešaka i praktično Srpkinji poklonila novi gem3:3 - Novi gem za Anu Ivanović. Kakav preokret srpske teniserke2:3 - Brejk za Srpkinju1:3 - Konačno gem za srpsku teniserku0:3 - Serena je osvojila prva tri poena, Ana stigla do izjednačenja, a potom napravila dve greške koje su omogućile Amerikanki novi gem.

0:2 - Tri duple servis greške, potom i greška iz forhenda, koštale su srpsku teniserku brejka na startu drugog seta. 0:1 - Serena je prvi put odservirala u meču bez brejk šanse za Anu.

1. SET

6:3 - Ivanovićeva dobija prvi set sa 6:35:3 - Novi brejk srpske teniserke. Ana na gem od prvog seta4:3 - Serena kažnjava greške srpske teniserke i smanjuje na 4:34:2 - Ana je propustila novu brejk loptu. Serena posle duže vremena osvaja gem

4:1 - Nezaustavljiva Ana Ivanović. Srpska teniserka uzima četvrti gem zaredom3:1 - Novi brejk srpske teniserke2:1 - Ivanovićeva potvrdila brejk1:1 - Ana uzvraća brejkom0:1 - Amerikanka pravi brejk već na startu prvog seta