(VIDEO) SRBIN POBEDIO POSLE VELIKE DRAME: Viktor Troicki od 0:2 slavio sa 3:2

FANTASTIČAN PREOKRET

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u 2. kolo Australijan opena pošto je posle velikog preokreta savlada Španca Danijela Munjoza De La Nave sa 3:2 (4:6, 4:6, 6:1, 7:6(4), 6:3).

Troicki, koji je postavljen za 21 nosioca, će u narednom kolu igrati protiv Amerikanca Tima Smičeka.

Troicki je prva dva seta izgubio istovetnim rezultatom posle 77 minuta igre, a onda je treć set za samo 27 minuta rešio u svoju korist.

Troicki je mogao laganije da dobije četvrti set, ali je to tek uspeo posle taj brejka i 54 minuta igre.

U petom setu je ključnu prednost stekao pri rezultatu 3:2, kada je brejknuo rivala, a zatim stigao do 5:2. Viktor je propustio dve meč lopte u osmom gemu, ali je sve to ispratio u devetom gemu za 6:3 i pobedu.