(VIDEO) KROZ PAKAO DO POBEDE: Novak posle 5 sati dobio Kukuškina, Srbija izjednačila

Dejvis kup

Najbolji srpski teniser Novak Đoković je posle velike drame i igre kakovu nismo navikli da pruža, uspeo da savlada Mikaila Kukuškina 6:7, 7:6, 4:6, 6:3, 6:2 i donese Srbiji izjednačenje u meču prvog kola Svetske grupe Dejvis kupa protiv Kazahstana, o čijem pobedniku će odlučivati Troicki i Nedovjesov.
1 / 4 Foto: Saša Pavlić

Novak je prvi dan rutinski savladao Nedovjesova, dok je Viktor neočekivano ubedljivo izgubio od Kukuškina. U subotu naši momci nisu uspeli da donesu prednost Srbiji. Novak i Nenad Zimonjić su poraženi u dublu od Nedovjesova i Golubjeva sa 3:0.

Treba istaći da je duele u dvorani Aleksandar Nikolić obeležila i nešto slabija poseta navijača.

Tok meča:

Peti set

6:2 - Gotovo je pakao od 5 sati je završen

5:2 - Novi brejk Novaka

4:2 - Novak je na dva gema od konačne pobede

3:2 - Kazahstanac se ne predaje

3:1 - Bilo je neprijatno, ali je Kukuškin popustio u udarcu, koji je većin delom meča pogađao

2:1 - Kukuškin je prekinuo Novakov niz

2:0 - Novak je odlično počeo odlučujući set i deluje da će se, ipak sve dobro završiti

1:2 - Konačno, jedan lagan gem za najboljeg tenisera sveta

0:2 - Kazahstanac je lako potvrdio brejk, a Novak je protestovao jer se u toku igre čuju glasovi iz gledališta

0:1 - Kukuškin je napravio brejk na startu trećeg seta

Treći set

Treći set

7:6 - Naporan dodatni gem je za Đokovićem, iako je on na promeni strana vodio 4:2. Do kraja je, iakso su igrani dugi poeni, uspeo da slavi - 7:3. Krećemo iz početka

6:6 - Idemo u drugi taj-brejk

5:6 - Bilo je 30:30, ali je Novak popustio

5:5 - Novak je tokom pauze između gemova hladio butni mišić, a potom lako dobio servis gem

4:5 - Kukuškin je spasao nekoliko brejk lopti, odlično igrao poene na drugi servis, te tako Novak nije iskoristio veliku šansu

4:4 - Novak je konsolidovao svoj servis i bez većih problema izjednačio.

3:4 - Kukuškin prekida seriju brejkova i as udarcem prelazi u vođstvo.

3:3 - Neverovatan drugi set se nastavlja novim brejkom. Četvrti brejk u setu delo je Kukuškina, koji stiže do izjednačenja.

3:2 - Ribrejk Đokovića! Set potpuno drugačiji od prvog, već treći brejk jednog od tenisera.

Jelena Đoković, Pionir, Foto: Saša Pavlić

2:2 - Neverovatan gem. Dosta nervozan gem u kome se Đoković suočio sa brejk loptom, uspeo da je spase, ali je usledio prigovor Kazahstanaca koji je glavni sudija prihvatio. Sve to je unelo dosta nervoze što je uzrokovalo da Đoković izgubi poen, samim tim i gem.

2:1 - Kukuškin osvaja prvi gem u drugom setu, i to bez izgubljenog poena.

2:0 - Ekspresno je Đoković potvrdio brejk. Bez izgubljenog poena, stigao je do prednosti.

1:0 - Brejk Đokovića odmah u prvom gemu drugog seta. Đoković je izgubio samo jedan poen na servis rivala.

Bogdan Obradović, Novak Đoković, Dejvis kup, Foto: Saša Pavlić

Prvi set

6:7 - Kukuškin osvaja prvi set. Dramatičan prvi set koji je trajao 76 minuta završen je na dramatičan način. Posle

6:6 - Novak je na svoj servis napravio grešku i izbacio loptu u aut, da bi zatim Kukuškin na svoj servis pogodio liniju i osvojio set.

6:6 - Igraće se taj brejk.

6:5 - Kukuškin žestoko namučio Đokovića u 11. gemu. Novak se suočavao sa brejk loptom, ali na sreću uspeva da osvoji gem!

Novak Đoković, Dejvis kup, Foto: Saša Pavlić

5:5 - Bez izgubljenog poena Kukuškin osvaja svoj servis gem.

5:4 - Ne posustaje Kukuškin, ponovo je namučio srpskog tenisera. Novak posle velike borbe dolazi do nove prednosti!

4:4 - Velika borba i u osmom gemu! Viđeno je nekoliko veoma dugih razmena u ovom gemu. Novak je ponovo pretio, ali nije uspeo da stigne do prilike za brejk.

4:3 - Rutinski! Novak ponovo vodi u prvom setu.

3:3 - Sjajnu priliku imao je Novak u ovom gemu da napravi brejk, ali Kukuškin je uspeo da se izvuče iz teške situacije. Ovaj gem obeležio je i spektakularan lob srpskog tenisera.

3:2 - Novak dolazi do nove prednosti u prvom setu. Mučio se Nole sa prvim servisom, uspeo je Kukuškin da dođe do izjednačenja, ali srpski teniser nije dozvolio protivniku da dođe u priliku da napravi brejk.

2:2 - Čuva Kukuškin svoj servis. Uspeo je da osvoji sedam vezanih poena na svoj servis... Došao je do 40:0, ali onda je Novak pripretio. Činilo se da Srbin može do brejka, ali Kukuškin uspeva da se izvuče iz neugodne situacije. Bio je to najduži gem u dosadašnjem toku meča.

2:1 - Još jedan ubedljiv gem srpskog tenisera. Servis viner, pa as za novu prednost u prvom setu.

1:1 - Đoković je imao 0:15, ali odlični Kukuškin uspeva da veže četiri poena.

1:0 - Novak rutinski osvaja uvdni gem u prvom setu.

13:10 - Novak prvi servira, počinje meč.

13:06 - Dvorana Aleksandar Nikolić ni danas nije ispunjena do poslednjeg mesta.

13:00 - Publika gromoglasnim aplauzima pozdravila izlazak Novaka na teren.