(VIDEO) NAJBOLJI KADA JE NAJTEŽE: Đoković preokretom eliminisao Zvereva za polufinale Šangaja

Neunuštivi Nole

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u polufinale Mastersa u Šangaju.

Đoković je u četvrtom kolu pobedio 110. igrača na ATP listi Nemca Mišu Zvereva sa 2:1, po setovima 3:6, 7:6, 6:3

Đoković je do druge pobede u isto toliko duela protiv starijeg Zvereva došao posle 143 minuta igre.

Njegov naredni rival, na putu do četvrte titule u Šangaju, biće Španac Roberto Bautista-Agut, koji je posle Viktora Troickog dobio i Žoa-Vilfreda Congu 6:3, 6:4.

Biće to njihov šesti duel, a Šoković je dobio prethodnih pet.

Masters u Šangaju igra se za nagradni fond od 5.452.985 dolara.

Novak Đoković, Šangaj, Foto: Printskrin

3. SET

5:3 - Zverev dobija ovaj gem

5:2 - Đoković je odservirao jedan as i stigao na korak od pobede.

4:2 - Zverev je vezao dva gema na svoj servis.

4:1 - Novi gem za Đokovića, koji održava brejk prednosti.

3:1 - Zverev na isteku drugog sata meča osvaja prvi gem u trećem setu.

3:0 - Đoković osvaja novi gem, svih 12 poena u ovom setu je pripalo srpskom teniseru.

2:0 - Brejk Đokovića na startu trećeg seta. Zverev je duplom servis greškom pomogao srpskom teniseru.

1:0 - Dobar početak za Đokovića, osvojio je gem u kome je servirao.

Novak Đoković, Kinezi, Šangaj, Foto: Printskrin

2. SET

7:6 - Novak strpljivom igrom dobija drugi set

6:6 - Đoković se ne predaje, "lomi" protivnika, nameće svoj ritam igre i osvaja gem

5:6 - Zvereva slajs odlično služi i nalazi se opet na korak od pobede

5:5 - Đoković strpljivom igrom dolazi do još jednog izjednačenja

4:4 - Ovaj gem je obilovao dugim poenima i Zverev dolazi do izjednačenja zahvaljujući velikoj koncentraciji

4:3 - Novak preokrenuo

2:3 - Imao je Đoković šansu u ovom gemu, ali Zverev je bio siguran na servisu

2:2 - Đoković je izjednačio a publika sve jače navija za Srbina

0:2 - Zverev sve agresivniji kako meč odmiče

1. SET

3:6 - Drugi brejk, samim tim i set za Mišu Zvereva. Prvi set je trajao 40 minuta.

3:5 - Nemac je neumoljiv na svom servisu.

3:4 - Đoković održava korak za Zverevim, ali i dalje ima gem zaostatka.

2:4 - Zverev ne greši na servisu, osvaja novi gem.

2:3 - Dobar gem za Novaka, odservirao je as servis, ali i napravio treću duplu servis grešku.

1:3 - Nemac je potvrdio brejk

1:2 - Loš gem za Đokovića, izgubio je servis pa Nemac vodi.

1:1 - Zverev je sačuvao svoj servis gem iako je Đoković imao dve brejk prilike.

1:0 - Prvi je na servisu bio Đoković, iskoristio je svoj servis i poveo u meču.