Tipsarević ispao u Kvinsu

ATP Kvins

Lu će u borbi za polufinale igrati protiv Hrvata Marina Čilića

Srpski teniser Janko Tipsarević nije uspeo da se plasira u čevrtfinale turnira Kvins u Londonu, pošto je u osmini finala izgubio od Jen Hsun Lua iz Kineskog Tajpeha sa 6:3, 2:6, 7:6 (7:5).

Meč je počeo u četvrtak, ali je zbog kiše prekinut u drugom setu pri vođstvu srpskog tenisera sa 2:1. Prvi set dobio je Lu rezultatom 6:3. U današnjem nastavku drugog seta Janko je slavio sa 6:2, a meč je ponovo prekinutu pri rezultatu 1:1 u trećem setu. Kada je meč ponovo nastavljen Janko je imao šansu u taj brejku, kada je poveo sa 3:1, ali je dozvolio protivnku da se vrati i zabeleži prvi trijumf u međusobnim duelima.

Lu će u borbi za polufinale igrati protiv Hrvata Marina Čilića, a taj duel biće odigran danas po završetku meča između Bugarina Grigora Dimitrova i Južnoafrikanca Kevina Andersona.Turnir u britanskoj prestonici igra za nagradni fond od 625.300 evra.