(VIDEO) ARGENTINAC NAMUČIO MAREJA: Najbolji teniser sveta posle drame slomio Del Potra

Endi nastavio sa pobedama

Najbolji teniser sveta Britanac Endi Marej plasirao se u osminu finala Rolan Garosa.

Marej je u 3. kolu pobedio Argentinca Huana Martina del Potra 3:0, po setovima 7:6 (8), 7:5, 6:0.

Britanac će u osmini finala sa pobednikom meča Džon Izner (SAD) - Karen Kačanov (Rusija).

Meč je trajao skoro tri sata, a dvojica tenisera su pružila sjajnu partiju pogotovo u prvom setu. Prvi set je trajao skoro 90 minuta.

Del Potro je u prvom setu vodio 5:3 i imao set loptu, ali je Britanac uspeo da se izvuče i da posle preokreta povede 1:0. Marej je u drugom setu vodio 5:3, ali je Argentinac izjednačio na 5:5. Marej je potom pokazao zašto je najbolji teniser sveta, osvojio je dva gema i poveo 2:0 u setovima.

Marej je u trećem setu pružio blistavu partiju, a svom rivalu nije dozvolio nijedan gem.

Plasman u osminu finala Rolan Garosa obezbedili su i Stan Vavrinka, Marin Čilić, Kevin Anderson, Fernando Verdasko, Karolina Garsija, Karla Suarez Navaro, Aliz Korne, Simona Halep i Karolina Voznijacki.

Kurir.rs/Kurirsport, Foto: Reuters