(VIDEO) RAFA NASTAVLJA DA GAZI: Nadal za dva sata preko Janga do 3. kola

ŠPANAC U ODLIČNOJ FORMI

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u treće kolo Vimbldona, pošto je danas pobedio Amerikanca Donalda Janga sa 6:4, 6:2, 6:4.

Meč Nadala i Janga, drugog i 43. tenisera sveta, trajao je dva sata i 14 minuta.

Španac je na početku prvog seta, u prvom gemu, napravio brejk i to mu je bilo dovoljno da taj deo igre dobije sa 6:4. Amerikanac u prvom setu nije imao niti jednu priliku za brejk.

Nadal je u drugom setu dva puta oduzeo servis protivniku, u prvom i petom gemu, da bi u osmom iskoristio treću set loptu i poveo sa 2:0.

Jang je u trećem setu pružio najjači otpor Nadalu. Španac je poveo sa 5:3 i servirao za meč, ali je Amerikanac uspeo da napravi brejk i izjednači na 5:5 na veliko oduševljenje publike na Centralnom terenu.

Radost Janga je kratko trajala pošto je Nadal vrlo brzo vratio prednost.

Osvojio je naredna dva gema i plasirao se u treće kolo Vimbldona. Nadal će u narednom kolu igrati protiv Rusa Karena Hačanova. Njih dvojica se do sada nisu sastajala.

KURIR SPORT UŽIVO : Zašto je dobro to što Kanga ne putuje na Maltu?