RODŽER POBEĐUJE I KAD MU NE TREBA: Federer posle preokreta slomio Čilića

ATP FINALE U LONDONU

Švajcarski teniser Rodžer Federer pobedio je danas Hrvata Marina Čilića u tri seta, 6:7 (5) 6:4 i 6:1 u trećem kolu Grupe "Boris Beker" na završnom ATP masters turniru u Londonu.

Švajcarac je u njihovom devetom duelu do osme pobede došao posle sat i 55 minuta igre.

Današnji meč nije imao preterani rezultatski značaj, pošto je Federer i pre ovog meča obezbedio plasman u polufinale, dok je Čilić bio bez šansi da se plasira u narednu fazu.

Čilić je u prvom setu tek posle taj-brejka koji je dobio sa 7:5 došao do vodjstva od 1:0, da bi Federer u nastavku susreta nadigrao Hrvata i s tri brejka, došao do treće pobede na turniru.

Kasnije večeras u drugom meču Grupe "Boris Beker" igraće Nemac Aleksandar Zverev i Amerikanac Džek Sok.