(VIDEO) IMPRESIVAN POVRATAK ĐOKOVIĆA: Novak se poigravao sa Jangom, Amerikancu prepustio 7 gemova

1. kolo Australijan opena

Najbolji srpski teniser Novak Đoković na impresivan način se vratio takmičenju na ATP turu.

Đoković je posle šest meseci odigrao prvi zvaničan meč i bez većih problema savladao Donalda Janga u 1. kolu Australijan opena sa 3:0 (6:1, 6:2, 6:4).

Meč koji se igrao na "Margaret Kort" areni je trajao 111 minuta.

Srpski teniser će u narednoj rundi igrati protiv Francuza Gaela Monfisa, koji je u prvom kolu ubedljivo savladao kvalifikanta Haumea Munara.

Šestostruki šampion Australijan opena i 14. nosilac na turniru, maestralno je delovao u prvom setu. Svega 23 minuta mu je bilo potrebno, uz jedan izgubljeni gem, da stigne do vođstva u setovima.

Sličan scenario je viđen i u drugom setu. Đoković je bez većih problema stigao do 5:0, a onda je upao u malu krizu koja je rezultirala gubitkom dva vezana gema. Ipak, posle 62 minuta igre na semaforu je stajalo 2:0 za Novaka u setovima.

Đoković je u trećem setu napravio brejk, pri rezultatu 5:3 imao čak pet meč lopti, ali ono što je tada propustio uspeo je da realizuje u narednom gemu i posle 111 minuta završi posao u ovom meču.

3. SET

6:4 - Gotovo je! Posle 111 minuta igre Novak Đoković je savladao Donalda Janga i plasirao se u drugo kolo Australijan opena.

5:4 - Đoković nije iskoristio čak pet meč lopti, Jang je na kraju osvojio gem i produžio meč.

5:3 - Novak je na korak od završetka meča.

4:3 - Serija dobrih servisa Donalda Janga.

4:2 - Dva sjajna forhenda u poslednja dva poena donela su gem Novaku.

3:2 - Jang je spasao jednu brejk loptu, a zatim sa tri vezana smeča osvojio gem.

3:1 - Đoković je potvrdio brejk u gemu u kome nije bio baš najzadovoljniji servisom.

2:1 - Viner iz reterna je završio gem u kome je Đoković prethodno propustio tri brejk šanse.

1:1 - Vratio je Đoković istom merom Jangu na svom prvom servisu u trećem setu.

0:1 - Đoković nije iskoristio jednu brejk loptu, pa je Jang stigao do prvog vođstva u meču.

2. SET

6:2 - Đokoviću je trebalo 36 minuta da osvoji drugi set. Mogao je to da uradi i koji minut ranije, ali je period loše igre i dva vezana izgubljena gema uslovio ovakav razvoj situacije.

5:2 - Period loše igre Novaka, ubedljiv gem za Janga, bez izgubljenog poena.

5:1- Loš gem za Đokovića i prvi brejk za Janga. Novak je napravio dve neiznuđene greške.

5:0 - Treći brejk Đokovića u drugom setu. Ovog puta je iskoristio prvu priliku.

4:0 - Problematičan početak gema za Novaka i 15:30, ali zatim sjajni servisi za uvećanje vođstva u drugom setu.

3:0 - Novak je otvorio gem savršenom forhend paralelom, a zatvorio sjajnom reakcijom na smeč protivnika. Prethodno je Đoković propustio dve brejk šanse.

2:0 - Srpski teniser je potvrdio brejk bez većih problema.

1:0 - Đoković je propustio čak četiri brejk lopte, ali je petu ipak pretvorio u gem.

1. SET

6:1 - Samo 23 minuta su bila potrebna Novaku Đokoviću da osvoji prvi set protiv Donalda Janga.

5:1 - Drugi brejk Đokovića u prvom setu. I to bez izgubljenog poena. Jang pravi veliki broj grešaka, u prvih šest gemova ima ih čak 15.

4:1 - Novak je lako osvojio prva tri poena, zatim izgubio jedan, a potom sjajnom odbranom naterao Janga na grešku pri smeču i osvojio još jedan gem.

3:1 - Brejk Novaka Đokovića! Drugu šansu u ovom gemu, a ukupno četvrtu u meču, srpski teniser je iskoristio i oduzeo servis rivalu.

2:1 - Još jedan servis u kome je Novak dominirao.

1:1 - Đoković je propustio dve vezane brejk šanse. Jang je odlično servirao i vezao četiri poena.

1:0 - Đoković je prvi servirao u meču i bez problema poveo sa 1:0.

5:15 - Počeo je meč

5:10 - Ovacije za Đokovića na "Margaret Kort" areni.

4:52 - Bolji iz ovog duela igraće u narednoj rundi protiv pobednika meča između Francuza Gaela Monfisa i Haumea Munara iz Španije.

4:44 - Još jedan dokaz koliko Novaku znači povratak na teren posle duže pauze.

Back in action. ?? ?: Ron Angle

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on

4:35 - Levoruki Amerikanac je u oba dosadašnja međusobna susreta morao da pruži ruku i čestita Đokoviću na pobedi. Prvi put je to bilo davne 2006. godine na Australijan Openu, a drugi prošle godine u Istbornu.

4:23 - Novak je imao neobično zagrevanje uoči meča, a način na koji je to uradio dovoljno govori o očekivanjima.

Đoković će takmičenje u Melburnu početi na "Margaret Kort areni" protiv Donalda Janga.

Nole je dosad osvojio šest titula na Australijan openu.

- Ne znam kako će se moje telo ponašati ove ili sledeće godine. Trenutno razmišljam samo o ovom momentu i kako da usmerim energiju. Zasad sve ide u dobrom pravcu. Nisam još 100 odsto zdrav, ali je lakat na nivou na kojem mogu da se takmičim i svakog dana je sve bolje. Nikad nisam ovoliko dugo bio van terena. Drago mi je što opet igram tenis, što imam priliku da se takmičim na velikim turnirima - rekao je srpski as.