KAKVA SENZACIJA: Gledao ka Novaku, pa doživeo šok! Mladić iz Južne Koreje sklonio Zvereva sa Đokovićevog puta!

Ispao 4. teniser sveta

Južnokorejski teniser Hjeon Čung napravio je veliko iznenađenje na Australijen Openu pobedivši četvrtog tenisera sveta Aleksandra Zvereva rezultatom 3:2 (5:7, 7:6, 2:6, 6:3, 6:0).

Čung je posle tri sata i 25 minuta izbacio četvrtog nosioca turnira i jednog od glavnih favorita za osvajanje titule u Melburnu.

21-godišnji Čung je tako postao tek treći teniser iz Južne Koreje koji je došao do četvrte runde jednog Grend slem turnira.

Zverev je posle velike borbe stigao do brejka u 12. gemu prvog seta i poveo sa 1:0. Međutim, Čung se nije predavao, posle taj-brejka u drugom setu dolazi do izjednačenja. Treći set je ponovo pripao Zverevu i činilo se da će četvrti teniser sveta rutinski privesti meč kraju, ali mladić iz Južne Koreje se nije predavao. Odigrao je fantastično četvrti i peti set i zasluženo stigao do najvećeg uspeha u karijeri.

Čung će u narednom kolu čekati pobednika meča koji u Melburnu igraju srpski teniser Novak Đoković i Španac Albert Ramos Vinjolas.

Kurir sport, foto: Reuter

(VIDEO) LUDA ZABAVA U MELBURNU: Nole i njegovi treneri prozivali legendarnog brazilskog tenisera!