(VIDEO) SRPSKI DŽELAT SRUŠIO I NOVAKA: Edmund zaustavio Đokovića u 2. kolu Mastersa u Madridu

MASTERS U MADRIDU

Najbolji srpski teniser Novak Đoković izgubio je od Britanca Kajla Edmunda sa 3:6, 6:2, 3:6 u meču 2. kola Mastersa u Madridu.

Edmund je do najveće pobede u karijeri stigao posle sat i 42 minuta igre. Ovo je bio četvrti medjusobni meč Đokovića i Edmunda i prva pobeda Britanca.

Nakon dva brejka u prva dva gema na meču, Edmund je nametnuo svoju igru i potom još dva puta oduzimao servis Đokoviću što mu je donelo prednost od 1:0 u setovima posle 31 minut igre.

Nekada najbolji teniser sveta je u drugom setu bio mnogo bolji, napravio je samo tri neiznedjene greške i osvojio je čak 87 odsto poena na svoj prvi servis. Đoković je u drugom setu dva puta oduzeo servis protivniku, ne dozvolivši 22. teniseru sveta nijednu brejk priliku.

Đoković je u petom gemu trećeg seta propustio tri brejk prilike i to je na kraju bilo i odlučujuće. Edmund se tada odbranio, a potom je u osmom gemu napravio odlučujući brejk.

Protivnik Edmunda u narednom kolu biće Belgijanac David Gofan.

Masters u Madridu igra se za nagradni fond od 6.685.828 dolara.

KAJL EDMUND - SRPSKI DŽELAT

Edmund je od ranije poznat našoj javnosti, jer je odigrao možda i najkvalitetniji vikend za svoj nacionalni tim, 2016. godine protiv Dejvis kup reprezentacije Srbije na Tašmajdanu.

U duelu "orlova" i Velike Britanije, Edmund je pobedio naše igrače Janka Tipsarevića i Dušana Lajovića sa po 3:0 u setovima, čime je poslao svoju selekciju u polufinale Dejvis kupa. Ta ekipa je izgubila u polufinalu od Argentine sa 3:2, a "Gaučosi" su kasnije osvojili "salataru".

3. SET

3:6 - Kajl Edmund se plasirao u 3. kolo Mastersa u Madridu!

3:5 - Britanac osvaja BREJK i na korak je da dobije meč

3:4 - Edmund lako dolazi do gema

3:3 - Đoković dolazi do izjednačenja

2:3 - Vodio je Đoković 40:0, samo ga je korak delio od brejka, a onda se Edmund vratio u gem i završio u svoju korist

2:2 - Nole ekspresno osvaja ovaj gem! Ništa nije prepustio slučaju

1:2 - Britanac opet vodi! Bekhend Endmuna sjajno funkcioniše i on lako osvaja ovaj gem

1:1- Nole sjajnom igrom dolazi do izjednačenja

0:1 - Britanac bolje otvara treći set

2. SET

6:2 - Novak osvaja drugi set!

5:2 - NOVAK OSVAJA BREJK! Đoković igra sve bolje, Edmundu kao da ponestaje snage, pa sada Srbin ima priliku da servira za osvajanje drugog seta

4:2 - Novak siguran na svom servisu!

3:2 - Činilo se da Novak može do brejka u ovom gemu, ali Britinac 'dodaje gas' i smanjuje Noletovu prednost

3:1 - Novak je odličan!

2:1 - Edmund smanjuje Novakovu prednost

2:0 - BREJK! Đoković je ubrzao igru i osvojio jako važan gem!

1:0 - Nole je daleko bolji na početku drugog seta

1. SET

3:6 - Britanac dolazi do brejka i osvaja prvi set!

3:5 - Edmund opet povećava prednost

3:4 - Nole prekida lošu seriju. Odlično je počeo ovaj poen, Edmund je uzvratio, a Srbin servis vinerom stavlja tačku na ovaj gem

2:4 - Izuzetno loš gem Đokovića! Edmund je daleko snažiji, lako osvaja gem i povećava prednost

2:3 - Đoković pravi duplu servis grešku i Edmund dolazi do drugog BREJKA

2:2 - Edmund bez većih problema osvaja gem

2:1 - Nole je sada daleko sigurniji na servisu, dolazi do prve prednosti na meču

1:1 - Novak uzvraća BREJK

0:1 - Britanac na startu pravi BREJK

14.10 - Meč je počeo!

Đoković i Edmund na teren izlaze u 14 časova.

Dvadesetdrugi igrač sveta je na startu takmičenja u prestonici Španije u dva seta pobedio Rusa Danila Medvedeva sa 6:4, 6:0 za sat i 20 minuta.

Najbolji srpski teniser je u ponedeljak u dva seta pobedio Keija Nišikorija, a dobio je sva tri dosadašnja duela protiv Edmunda i to bez izgubljenog seta.

Poslednji put sastali su se prošle godine u Indijan Velsu kada je Đoković slavio sa 6:4, 7:6 (5).