SRPKINJA PRIREDILA SENZACIJU U MOSKVI! Olga Danilović pobedila 10. teniserku sveta i izborila plasman u POLUFINALE!

NAJVEĆI USPEH U KARIJERI

Mlada srpska teniserka Olga Danilović napravila je neverovatan rezultat na turniru serije 250 u Moskvi.

Olga je u četvrtfinalu ovog poznatog VTA turnira savladala ovogodišnju polufinalistkinju Vimbldona i prvog favorita turnira, Nemicu Juliju Gerges, sa 2:0 u setovima (6:3, 6:3).

Ovo je najveći uspeh u karijeri 17-godišnje srpske teniserke, koja će napraviti veliki skok na VTA listi.

Duel u Moskvi je trajao jedan sat i 18 minuta. Velika borba vodila se u prvom setu. U šestom gemu Olga dolazi do sjajne prilike da oduzme servis rivalki. Koristi drugu brejk loptu za 4:2. Danilovićeva je u nastavku rutinski sačuvala prednost i privela set kraju. Olga je sjajno nastavila i u drugom setu. Odmah je oduzela servis protivnici, povela sa 2:0, ali je Gerges uspela da veže tri gema zaredom i preokrene. Međutim, Danilovićeva je ponovo pojačala ritam, bez problema je izjednačila, a zatim i dobila tri naredna gema za pobedu nad 12 godina starijom Nemicom.

U polufinalu će Olga Daniloviće igrati protiv Beloruskinje Aleksandre Sasnovič, koja nije igrala četvrtfinalni meč, pošto joj je pre toga duel predala Letonka Anastasija Sevastova.

Turnir u Moskvi igra se za nagradni fond od 750 hiljada dolara.