FAVORIT NIJE RAZOČARAO: Nadal slavio nad Basilašvilijem i plasirao se u četvrtfinale US Opena

BRAVO

Branilac titule na Otvorenom prvenstvu SAD u Njujorku španski teniser Rafael Nadal plasirao se večeras u četvrtfinale tog grend slem turnira, pošto je pobedio Nikoloza Basilašvilija iz Gruzije posle četiri seta, 6:3, 6:3, 6:7, 6:4.

Prvi teniser sveta pobedio je 37. na ATP listi posle tri sata i 20 minuta. Nadal je u prva dva seta tri puta oduzeo servis protivniku i poveo sa 2:0, a gruzijski teniser osvojio je treći set posle taj-brejka sa 8:6.

Nadal je u četvrtom setu poveo sa 3:1, Basilašvili je izjednačio na 3:3, da bi Španac ubrzo poveo sa 5:3 i posle prve meč lopte obezbedio prolaz u četvrtfinale.

Nadal će u četvrtfinalu igrati protiv Austrijanca Dominika Tima, u reprizi finala Rolan Garosa, kada je Španac bio uspešniji.