NADAL PREDAO DEL POTRU: Argentinac u finalu US Opena, Špancu otkazala kolena! (VIDEO)

Polufinale Flešing Medouza

Argentinski teniser Huan Martin Del Potro igraće za titulu na US Openu!

Treći teniser sveta je u polufinalu savladao prvog sa ATP liste Rafaela Nadala posle predaje Španca. Del Potro je dobio 7:6 (3), 6:2 prva dva seta, a zatim je Španac predao!

Nadal je tokom prvog i drugog seta u dva navrata zatražio medicinski tajm-aut zbog bolova u kolenima.

Bilo je vidno da se muči i da nema pokretljivost koju je želeo, pa je po završetku drugog seta pružio ruku Del Potru.

Na početku meča Argenitnac i Španac razmenili su po brejk, da bi potom u finišu Del Potro ponovo stekao prednost brejka i došao u priliku da servira za vodjstvo od 1:0.

Nadal je ipak ponovo uspeo da uzvrati oduzimanjem servisa, a potom i set odvede u taj-brejk. Odlučujući gem pripao je Argentincu rezultatom 7:3.

Španac je prethodno sredinom prvog seta prvi put tražio medicinsku pomoć kako bi mu se bandažiralo koleno.

U drugom setu Nadal se nije dobro kretao s obzirom na to da je vidno imao bol u kolenu. Del Potro je to iskoristio i s dva brejka lako došao do vodjstva od 2:0.

Del Potro u finalu čeka boljeg iz drugog polufinala u kome se sastaju Novak Đoković i Kei Nišikori.