NOVAK POVEO, PA SE IZNERVIRAO I IZGUBIO: Đoković slomio reket, ali ne i Bautistu Aguta u polufinalu Dohe (VIDEO)

atp doha

Najbolji srpski i prvi teniser sveta Novak Đoković nije se plasirao u finale turnira u Dohi pošto je izgubio od Španca Roberta Bautiste Aguta 6:3, 6:7, 4:6.

Prvi set je rešio odmah na startu kada je poveo sa 3:0 uz jedan brejk, a igralo se devet gemova jer je Novak kod 5:2 promašio forhend, iako je imao otvoren taj deo terena.

U četvrtom gemu drugog seta Španac je imao dve brejk lopte. Novak je tada pogodio prve servise i agresivnijom igrom uspeo da dobije gem. Tri gema kasnije Srbin je imao tri brejk lopte, iskoristio taj poklon i stekao ključnu prednost u meču. Brejk nije potvrđen u narednom gemu, što je uvelo set u dramatićnu završnicu. U desetom gemu drugog seta Đoković je spasao jednu brejk loptu, kojom je Španac mogao do seta. U igri na razliku, došao je do 5:5.

U naredna dva gema odigrano je nekoliko fantastičnih poena. Đoković je spasao dve brejk lopte pa se otišlo u dodatni gem. Tamo je ključan bio poen na servis Đokovića, kada je Španac odigrao odlično i krunisao sve ono dobbro što je uradio u završnici drugog seta.

Novak je u pauzi između setova bio vidno rezigniran, psovao je i raspravljao sa ljudima iz svoje lože, nakon čega je trener Vajda nakratko otišao sa tribine. To kao da je uticalo na Srbina, koji je odmah pretrpeo brejk. Bautista Agut je u prva dva gema delovao mnogo svežije i sa više samopouzdanja. Tako je bilo sve do kraja meča, pošto Đoković u trećem setu nije imao nije imao priliku za brejk.

Španac će se u finalu sastati sa boljim iz meča Čikinato - Berdih.

Treći set

4:6 - Au, kakav poraz! Posle prvog seta delovalo je da je Novaka teško zaustaviti, ali se to nažalost dogodilo

4:5 - Igralo se na razliku, a Novak posle svega ima još samo jednu priliku da se spasi poraza

3:5 - Španac je asom došao na korak od trijumfa

3:4 - Srbin nema nameru da se preda bez borbe

2:4 - Đoković je bez šansi na servis protivnika

2:3 - Nešto lakši servis gem za prvog tenisera sveta, koji je promenio majicu

1:3 - Sa dva vezana asa Španac nije dao priliku Novaku da mu zapreti

1:2 - Đoković je izgubio samo jedan poen i to posle duple servis greške, čime je uspeo da prekine niz Španca

0:2 - Španac deluje mnogo sigurnije na startu seta

0:1 - Bautista Agut je napravio brejk na startu odlučujućeg seta. Novak je malo pao, a i trener Vajda je otišao sa tribine

Novak je u pauzi razgovarao sa ljudima u svom boksu. Bio je vidno rezigniran zbog onoga što se dešavalo u završnici drugog seta.

Treći set

6:7 - Španac je bio bolji u ključnim poenima i uspeo da odvede meč u treći set

6:6 - Opet je Đoković spasao dve brejk lopte. Odigrano je nekoliko fantastičnih poena Idemo u taj brejk

5:6 - Bautista Agut uspeva da prebrodi neiskorišćenu set loptu u prošlom gemu i da dođe do gema kojim je osigurao najmanje taj brejk

5:5 - Bilo je dramatično! Novak je spasao set loptu, a zatim posle igre na razliku produžio set

4:5 - Bautista Agut je na krilima prošlog gema došao do prednosti

4:4 - Novak je spasao jednu, ali ne i drugu brejk loptu, posle čega je slomio reket

4:3 - Đoković je iskoristio činjenicu da je imao tri brejk lopte, oduzeo servis Špancu i napravio veliki korak ka plasmanu u finale

3:3 - Lagani servis gema za prvog tenisera sveta

2:3 - Bilo je 15:30 a tada je Španac pogodio i probio Đokovića na mreži. U nastavku gema Bautista Agut je uspeo da dobije dva poena. A potom se žalio na probleme sa žuljevima na ruci

2:2 - Bilo je 15:40, ali je Španac promašio ritern, a zatim je Novak zaigrao agresivnije i došao do izjednačenja

1:2 - Bautista Agut deluje mnogo sigurnije u drugom setu, za sada nema prilika za brejk

1:1 - Novak zaista igra dobar meč, pogađa

0:1 - Bautista Agut je izgubio samo jedan poen na startu drugog seta

Drugi set

6:3 - Bilo je 0:30, a onda je Novak malo dodao gas i stigao do 1:0

5:3 - Novak je imao priliku za brejk, ali je promašio čist forhend. Zato je morao da servira za osvajanje prvog seta

5:2 - U duplu grešku, Novak je dobrim udarcima došao na gem od osvajanja seta

4:2 - Španac ima problema sa servisom, ali je uspeo da osvoji gem

4:1 - Težak forhend Đokovića za novi gem

3:1 - Bautista Agut je "skinuo" nulu sa semafora

3:0 - Đoković je vrlo razigran. Udara snažno i precizno, odlično se kreće i potpuno kontroliše meč

2:0 - Dugi poeni! Novak je iskoristio drugu šansu da napravi brejk. Srbin deluje mnogo spremnije enego u prva dva meča

1:0 - Novak je odigrao servis gem bez izgubljenog poena

Prvi set

Novak je plasman u polufinale ostvario pobedom nad Nikolozom Basilašvilijem iz Gruzije, dok je Bautista bio bolji od Švajcarca Stana Vavrinke.

Srbin ima 31 godinu i zauzima vodeću poziciju na ATP listi. Roberto je godinu dana mlađi i 24. je teniser sveta.

Njiv dvojica do sada imaju odigranih osam duela, a Novak je slavio u sedam.

Poslednji susret bio im je na prošlogodišnjem Rolan Garosu kada je Đoković pobedio rezultatom od 6:4, 6:7, 7:6, 6:2.

ATP turnir u Dohi je iz serije 250 i igra se za nagradni fond od 1,313,215 dolara. Pobedniku će pripasti 250 poena i ček na 219,755 dolara.