ČIŠĆENJE! Novak rutinski savladao anonimnog Italijana za plasman u osminu finala Rolan Garosa! (VIDEO)

bravo, doktore!

Srpski teniser Novak Djoković plasirao se u osminu finala Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je danas pobedio Italijana Salvatorea Karuza sa 6:3, 6:3, 6:2

Ovo je bio prvi meč koji su odigrali Djoković i Karuzo, trenutno 147. teniser sveta, a srpski teniser je slavio je posle dva sata i četiri minuta igre.

Djoković će u narednom kolu igrati protiv pobednika meča Borna Ćorić - Jan Lenard Štruf.

Prvom teniseru sveta je za osvajanje prvog seta bio dovoljan samo jedan brejk, koji je napravio u četvrtom gemu. On je tada poveo sa 3:1, potom i sa 4:1 i do kraja seta je uspeo da sačuva svoj servis iako je u sedmom gemu morao da spasava dve brejk lopte.

Djoković je u prvom gemu drugog seta propustio dve brejk prilike, ali je do kraja tog dela igre dva puta oduzimao servis protivniku. Slična situacija vidjena je i u trećem setu. Srpski teniser je pri rezultatu 2:1 propustio dve brejk prilike, ali je potom vezao četiri gema i plasirao se u osminu finala Rolan Garosa.

III set

6:2 - KRAJ! NOVAK JE U OSMINI FINALA ROLAN GAROSA!

5:2 - Đoković osvaja servis gem! Bez većih problema Srbin uspeva da potvrdi brejk. Karuzo u narednom servira sa ostanak u meču.

4:2 - BREJK! Novak oduzima servis Italijanu.

2:2 - Novo izjednačenje.

2:1 - Ekspresan gem Srbina! Bez izgubljenog poena Đoković dolazi do nove prednosti.

1:1 - Siguran servis gem Salvatorea.

1:0 - Ne predaje se Italijan. Imao je priliku za brejk na startu trećeg seta, ali Novak uspeva da se izvuče iz teške situacije. Srbin osvaja gem i dolazi do prednosti.

II set

6:3 - NOVAK OSVAJA DRUGI SET! Đoković rutinski stiže do velike prednosti na meču. Još jednom je srpski teniser oduzeo servis borbenom Italijanu.

5:3 - Novak je na korak od osvajanja drugog seta! U narednom gemu Italijan će servirati sa ostanak u setu.

4:3 - Odličan servis gem borbenog Karuza.

4:2 - Novak je potvrdio brejk!

3:2 - BREJK! Đoković uspeva da oduzme servis Italijanu! Novak dolazi do dve vezane prilike za brejk i odmah koristi ukazanu šansu. Prva prednost Srbina u drugom setu.

2:2 - Novo izjednačenje. Novak osvaja svoj servis gem.

1:2 - Karuzo ponovo dolazi do prednosti.

1:1 - Izjednačenje. Konačno je Novak osvojio direktan poen iz bekhenda, koji na ovom meču očito ne funkcioniše.

0:1 - Više od deset minuta trajao je ovaj gem. Novak je imao dve prilike da oduzme servis Italijanu, ali nije mu to pošlo za rukom. Previše grešaka napravio je srpski teniser u ovom uzbudljivom gemu - čak šest. Italijan vodi na startu drugog seta!

I set

6:3 - NOVAK OSVAJA PRVI SET! Zahvaljujući sjajnim servisima Srbin dolazi do set lopte i odmah je koristi!

5:3 - Siguran gem Italijana. Novak će u narednom servirati za osvajanje prvog seta.

5:2 - Ponovo se Novak mučio na svoj servis. Dve brejk lopte je spasao u ovom gemu. Karuzo pruža sjajan otpor najboljem teniseru sveta.

4:2 - Karuzo prekida nalet srpskog tenisera. Uspeo je da osvoji servis gem i smanji zaostatak.

4:1 - Uspeo je Novak uz dosta muke da potvrdi brejk. Borbeni Karuzo je imao dve prilike da oduzme servis Đokoviću.

3:1 - BREJK! Novak oduzima servis rivalu! Izvršio je pritisak srpski teniser, došao do dve vezane brejk šanse i iskoristio drugu za prednost u prvom setu.

2:1 - Ekspresan gem Srbina. Novak bez izgubljenog poena osvaja gem.

1:1 - Prva prilika za brejk viđena je u ovom gemu. Novak je imao jednu šansu da oduzme servis rivalu, ali nije uspeo da je iskoristi. Karuzo se izvukao iz neugodne situacije i izjednačio rezultat.

1:0 - Novak bez problema osvaja prvi gem na ovom meču.

Ovo je prvi međusobni susret Đokovića i Karuza.

Ovaj prilično anonimni teniser iz Italije je trenutno 147. igrač sveta.

Karuzo je u drugom kolu napravio veliko iznenađenje, pošto je savladao favorizovanog Žila Simona. S druge strane, Novak je bio ubedljiv u drugoj rundi protiv Henrija Laksonena iz Švajcarske.