SRBIJA JE U ČETVRTFINALU ATP KUPA: Đoković vodio srpski tim do velikog preokreta nad Francuzima!

ludilo!

Teniska reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu nad selekcijom Francuske posle odlučujućeg dubl meča u kojem su Novak Djoković i Viktor Troicki pobedili Nikolasa Mauta i Eduarda Rože-Vaselena sa 2:1 (6:3, 6:7, 10:3).

Meč je trajao sat vremena i 44 minuta.

Uz dva brejka, srpski teniseri su lako osvojili prvi set, ali je u drugom usledila znatno neizvesnija borba.

Uspeli su Francuzi kroz taj-brejk da dodju do izjednačenja, te je pitanje pobednika rešeno u trećem setu.

Bili su ubedljivi srpski teniseri i sa 10:3 ostvarili pobedu.

Srbija se nalazi na prvom mestu Grupe A, dok su iza nje selekcije Francuske, Južne Afrike i Čilea, s kojim će izabranici Nenada Zimonjića igrati u sledećem kolu.

TREĆI SET:

10:3 - Kraj!

9:3 - Sedam meč lopti za Srbiju.

8:3 - Sedmi poen za redom za Srbiju. Još dva do pobede!

7:3 - Pobeda je blizu!

5:3 - Sjajan servis Novaka!

4:3 - Sjajan volej Viktora!

3:3 - Izjednačili su Novak i Viktor. Čak 4 mini brejka do sada!

1:3 - Mini brejk za Francuze!

1:2 - Žestoka borba u nastavku!

0:1 - Prvi poen pripada Francuzima!

DRUGI SET:

6:7 - Francuzi su dobili taj-brejk sa 7:5. Idemo u trći set!

6:6 - Idemo u taj brejk!

5:6 - Ponovo je Srbija imala 0:40, ali su Francuzi uspeli da se izvuku uz puno sreće!

5:5 - Neverovatna greška Francuza za gem za Srbiju. Strašan zicer je promašio Rože!

4:5 - Neverovatno! Imala je Srbija 40:0 i uspeli su Viktor i Novak da izgube gem. Idemo dalje... Na tribinama je prava fudbalska atmosfera!

4:4 - Na tribinama gori, meč se zahuktava!

3:4 - Francuzi vode ponovo, za sada bez brejka u drugom setu!

3:3 - Posle puno sreće i drame sa varom Srbija dolazi do egala!

2:3 - Rutinski gem za Francuze!

2:2 - Uspeo je Novak sa povredom da sačuva na svoj servis gem!

1:2 - Francuzi dolaze do gema bez izgubljenog poena!

Meč je nastavljen!

1:1 - Srbija vraća egal. Meč je prekinut, Novak je zatražio medikal tajm-aut zbog povrede lakta desne ruke!

0:1 - Francuzi dobijaju prvi gem u nastavku!

PRVI SET:

6:3 - Imala je Srbija 40:0, došla do 40:40, ali tek posle drame Viktor i Nole dolaze do seta prednosti!

5:3 - Smanjili su Francuzi zaostatak, sada Troicki servira za set!

5:2 - Srbija overava brejk i sada im je potreban gem kako bi došli do seta prednosti!

4:2 - BREJK! Srbija je sjajnim udarcem Novaka, a onda i nesporazumom Francuza došla do brejka!

3:2 - Posle sjajne forhend dijagonale Troickog Srbija vraća prednost!

2:2 - Srbija je imala priliku za brejk, ali odličan servis i loš Novakov riter vratili su Francuze!

2:1 - Novak je siguran na svoj servis, ekspresan gem za Srbiju!

1:1 - Bilo je 30:30, ali onda su Francuzi pojačali tempo, Mau poboljšao servis i tako došli do gema izjednačenja!

1:0 - Prvi je servirao Viktor i Srbija vodi u gemovima!

Ranije, Novak je bio bolji od Monfisa u dva seta, dok je Lajović poražen od Pera sa 2:1.

Meč je trajao sat vremena i 32 minuta.

Polovina prvog seta protekla je u izjednačenoj igri dvojice tenisera, a do prvog brejka stigao je Djoković, koji je poveo s 4:2.

Bez velikih problema uspeo je u nastavku da sačuva svoju prednost, a tokom čitavog seta srpski teniser uspeo je da spasi čak sedam brejk lopti.

Drugi set doneo je veliku borbu u prva dva gema, ali je s dva vezana brejka u nastavku Djoković stigao do prednosti od 4:1.

Do kraja duela srpski teniser je kontrolisao igru i uz samo jedan izgubljen gem uspeo da trijumfuje.

Pobednik duela izmedju Srbije i Francuske biće odlučen posle dubl meča u kojem će igrati Djoković i Viktor Troicki protiv Nikolasa Mauta i Eduarda Rože-Vaselena.

DRUGI SET:

6:2 - Kraj meča!

5:2 - Monfis osvaja gem, sada Nole servira za pobedu i izjednačnje sa Francuzima!

5:1 - Nole je spasao devetu brejk loptu, tačnije peti gem u ovom meču u kome je spasao brejk loptu. Samo gem ga deli od pobede.

4:1 - Novak gazi ka pobedi samouvereno i sigurno!

3:1 - Novak je lako potvrdio brejk! Polako idemo ka izjednačenju sa Franzucima!

2:1 - BREJK! Novak je iskoristio i drugu brejk loptu na meču i sad ima gem prednosti! Francuz je propustio čak 8 brejk loptI!

1:1 - Novak je ponovo spasao brejk loptu i tako izjednačio rezultat!

0:1 - Posle puno borbe i drame Monfis dolazi do gema i vodi i u drugom setu!

PRVI SET:

6:3 - Uspeo je Novak da spase ponovo brejk loptu, čak 7 u ovom setu, i došao do vođstva u setovima. Đoković je iskoristio jedinu brejk loptu i tako došao do seta!

5:3 - Imao je Novak 30:0, ali Monfis je podigao ritam i uspeo da spase gem. Sada Nole servira za set!

5:2 - Novak je u ovom gemu izgubio samo jedan poen i tako potvrdio brejk! Sada Monfis servira sa ostanak u setu!

4:2 - BREJK! Novak je iskoristio svoju prvu brejk loptu i došao do prednosti. Monfis je imao više prilika za to, ali...

3:2 - Novak je uspeo da spase ponovo čak tri brejk lopte i sačuva svoj servis.

2:2 - Bez brejka u prvom setu! Oprezna igra na obe strane! Dve možda i najveće atlete u svetu tenisa odlilčno deluju na startu meča.

1:1 - Francuski teniser bez izgubljenog poena dolazi do prvog gema na ovom meču.

1:0 - Posle preokreta i velike drame Novak ipak dolazi prvog gema na meču! Novake je odmah spasao dve brejk lopte na startu meča!

Meč uskoro treba da počne!

Teniska reprezentacija Srbije gubi od selekcije Francuske u drugom kolu ; ATP kupa u Australiji, pošto je Dušan Lajović danas poražen od Benoe Pera sa 1:2 (2:6, 7:6, 4:6).Meč je trajao dva sata i osam minuta.

Srpski teniser je već na startu meča izgubio gem na svoj servis, te je Francuz vrlo brzo poveo s 3:1. Sledeća dva gema donela su po brejk na obe strane, ali Lajović nije uspeo da se u potpunosti vrati u ovaj set.

Na isti način otvoren je i drugi set, imao je francuski igrač od prednost od 5:3, ali je Lajović uspeo da dobije gem na svoj servis, a potom i bez izgubljenog poena uzvrati brejkom.

U 11. gemu Srbin je iskoristio drugu brejk loptu i prvi put poveo u ovom setu s 6:5. Ipak, uspeo je francuski teniser da dodje do izjednačenja i taj-brejka.

Lajović je u taj-brejku spasio jednu meč loptu, stigao i do 6:6, a potom i iskoristio set loptu na servis Francuza i stigao do izjednačenja i trećeg seta.

U trećem setu oba tenisera bila su sigurna na svoj servis, te nije bilo veće prednosti od jednog gema.

Pri rezultatu 5:4 u korist Francuza servirao je Lajović i posle velike borbe i izjednačenja 40:40 izgubio gem na svoj servis, te je Per doneo prvu pobedu Francuskoj.

Sledeći meč igraće Novak Djoković i Gael Monfis.

1 / 5 Foto: AP

TREĆI SET:

4:6 - BREJK! Kraj meča!

4:5 - Imao je Duci malo problema na svoj servis, ali se izvukao i došao do gema, onda je isto uradio i Francuz. Sada se igra dosta pažljivo i oba tenisrera su fokusirana smo na svoj servis.

3:4 - Konačno malo drame u trećem setu, delovalo je da Duci može do gema, ali ona je Francuz pojačao ritam i ponovo poveo bez brejka!

3:3 - Oba tenisera vode računa samo o svom servisu i čuvanju istog. Bez puno tenzija u trećem setu!

2:2 - Ponovo gem bez drame, igra se oprezno na obe strane!

1:2 - Za sada bez drame u trećem setu!

1:1 - Prvi gem za Ducija u trećem setu!

0:1 - Delovalo je da je Per besan i da se isključio totalno, ali vratio se kako treba i uzeo gem.

DRUGI SET:

7:6 - Sjajan taj-brejk Lajovića! Idemo u treći set! Per divlja po terenu, poludeo je zbog izgubljenog seta!

6:5 - Lajović dolazi do gema bez izgubljenog poena i prvi put vodi na meču!

5:5 - BREJK! Lajović pravi brejk na servis Pera za pobedu. Idemo dalje!

4:5 - Besprekoran gem za Lajovića. Sada je Duciju potreban brejk kako bi ostao u meču!

3:5 - Novi lak gem za Pera, Duci servira za ostanak u setu i meču!

3:4 - Po gem za oba tenisera, Duci mora da pusti ruku ako misli da dođe do pobede!

2:3 - Stisnuta pesnica Lajovića na kraju gema. Deluje da Duci neće lako da se preda i da želi pobedu!

1:2 - Per i Lajović osvajaju gemove na svoj servis sigurno. Francuz i dalje u prednosti – 6:2, 2:1. Isto kao u I setu

0:1- BREJK! Imao je Lajović 40:15, ali ponovo se sve iskomplikovalo. Prvu brejk loptu Per nije iskoristio, ali jeste drugu – dolazi do brejka na startu.

PRVI SET:

2:6 - Surov je Per. Igra Francuz bezprekorno. Teško će Duci do preokreta!

2:5 - BREJK! Francuz ponovo vraća dva brejka prednosti bez puno muke!

2:4 - BREJK! Da li se ovo vraća Duci. Per polako pada, nema koncentracije, sad je prilika za Srbina!

1:4 - BREJK! Za sad Per igra besprekorno, Duci nema rešenje za ovu igru Francuza! Spasao je Lajović u ovom gemu čak tri brejk lopte, ali uzalud...

1:3 - Per dolazi do novog gema na svoj servis! Duciju treba brejk!

1:2 - Prvi gem za Lajovića tek sada!

0:2 - Lak gem za Pera kojim je Francuz overio brejk!

0:1 - BREJK! Francuz na startu pravi brejk! Duci od starta u problemu!

Te­ni­se­ri Sr­bi­je sja­j­no su po­če­li uče­šće na ATP ku­pu, ko­ji se odr­ža­va u Bri­zbe­j­nu. Na­ša re­pre­zen­ta­ci­ja po­be­di­la je sa ma­k­si­mal­nih 3:0 se­le­k­ci­ju Ju­žne Afri­ke i ti­me do­šla ko­rak bli­že pla­sma­nu u če­tvr­t­fi­na­le no­voo­sno­va­nog ta­k­mi­če­nja

No­vak Đo­ko­vić i Du­šan La­jo­vić igra­ju u si­n­glu za naš dr­žav­ni tim, dok du­bl či­ne Ni­ko­la Ća­ćić i Vi­k­tor Troi­c­ki. Svi oni bi­li su uspe­šni pro­tiv se­le­k­ci­je s afri­č­kog kon­ti­nen­ta, a sa­da ih če­ka još te­ži po­sao pro­tiv Fra­n­cu­ske.

„Pe­tlo­vi“ su bi­li bo­lji od Či­lea u pr­vom ko­lu (2:1). Za­ni­mlji­vo, Sr­bi­ja i Fra­n­cu­ska bi­li su ri­va­li i na ne­dav­no odr­ža­nom De­j­vis ku­pu u u Ma­dri­du. Ta­da je na­še re­pre­zen­ta­ci­ja sla­vi­la sa 2:1. Ne­ma­mo ni­šta pro­tiv da se taj re­zu­l­tat po­no­vi i u da­le­koj Au­stra­li­ji.