FEDERER JE IPAK PREVELIKI ZALOGAJ: Krajinović uz hrabru borbu ispao sa turnira, ukazivala mu se i medicinska pomoć

australijan open

U drugom kolu Australijan Opena Filip Krajinović poražen od Rodžera Federera rezultatom 0:3 (1:6,4:6,1:6)

Meč je trajao sat vremena i 32 minuta.

Sa dva brejka na početku prvog seta, Federer je lako došao do vođstva, da bi Krajinović nešto značajniji otpor pružio u drugom setu.

Uspeo je srpski teniser da oduzme servis svom rivalu, ali ne više od toga, te je Švajcarac iskoristio prvu set loptu i poveo sa 2:0.

Još ubedjiviji bio je Federer u trećem setu, kada je čak tri puta napravio brejk, a potom iskoristio treću meč loptu.

U sledećem kolu on će igrati protiv Australijanca Džona Milmana.

3. set

1:6 Još jednim brejkom Federer stiže do seta i pobede u meču.

1:5 Lako Federer uzima svoj servis, u sledećem Filip servira za ostanak u meču.

1:4 Novi brejk koji pravi Švajcarac i odlazi na velikih dva brejka prednosti uz servis.

1:3 Nakon kraće pauze meč je nastavljen a Fedrer lako uzima svoj servis.

1:2 Prvi servis gem za Filipa u trećem setu. Nakon ovog gema on se požalio na bol u nadlaktici i ukazuje mu se medicinska pomoć.

0:2 Dobrim servisima Rodžer materijalizuje brejk.

0:1 Duplom servis greškom, Filip dozvoljava Federeru da i ovaj set otvori brejkom.

2. set

4:6 Servis volej igrom, Federer dolazi do drugog seta.

4:5 Federer uzvraća na isti način i u sledećem gemu će servirati za drugi set.

4:4 Krajinović vraća brejk!

3:4 Za razliku od prošlog gema ovaj je bio manje dramatičan i uzima ga laganim smečom Filip.

2:4 Dosta izjednačen gem, možda i najduži koji je Federer imao na turniru. Krajinović je čak imao i prednost ali ipak ovaj gem nepovratno odlazi na stranu Švajcarca.

2:3 Drugi vezani gem za Filipa na njegov servis!

1:3 Još jednim asom na Federer stiže do gema.

1:2 Prvi gem i to sa nulom uzima Krajinović u drugom setu.

0:2 Servisom u T liniju Rodžer potvrđuje brejk.

0:1 I na startu drugog seta Federer prvi pravi brejk.

1. set

1:6 Posle samo 20 minuta Federer stiže do prvog seta.

1:5 Upisuje se Filip na semafor u šestom gemu prvog seta, u sledećem Federer servira za prvi set.

0:5 Još jedan lagan gem za Federera koji igra praktično bez greške.

0:4 Još jedan brejk pravi Rodžer, bio je ovo najizjednačeniji gem na meču koji ipak odlazi na stranu Švajcarca.

0:3 Materijalizuje brejk Federer, nakon što je u jednom trenutku bilo i 30:30.

0:2 Prvi brejk na meču pravi Federer. Deluje da je Filip ušao stegnuto u meč što je Švajcarac iskoristio da se odlepi na startu.

0:1 Lako je Federer uzeo svoj prvi servis gem.

U prošlom kolu Krajinović je slavio protiv Alisa rezultatom 3:2 u setovima dok je Federer lako savladao Džonsona sa 3:0 u setovima.