LOŠ DEČKO BELOG SPORTA SLAVIO POSLE SKORO 3 SATA: Nik Kirjos srušio žilavog Simona i plasirao se u 3. kolo AO (VIDEO)

GREND SLEM U PARIZU

Australijski teniser Nik Kirjos plasirao se u treće kolo Australijan Opena, pošto je pobedio Francuza Žila Simona sa 3:1 (6:2, 6:4, 4:6, 7:5). Meč je trajao dva sata i 51 minut.

Australijanac je uz dva brejka lako došao do prvog seta, a nešto neizvesnije bilo je u drugom setu, kada mu je bio dovoljan jedan brejk i jedna set lopta da povede s 2:0.

Drugi set protekao je u znatno drugačijem ritmu. Nakon izgubljenog gema na svoj servis, Simon je pojačao ritam i s dva vezana brejka uspeo da dodje do prednosti, a onda i seta.

Neizvesno je bilo i u četvrtom setu, a Kirjos je do prednosti stigao tek u 11. gemu kada je oduzeo servis svom protivniku.

Prvu meč loptu spasao je Simon, ali je Kirjos iskoristio drugu i na kraju slavio sa 3:1.

Njegov protivnik u sledećem kolu biće pobednik duela izmedju Švedjanina Mikaela Imera i Rusa Karena Hačanova.