NOVAK EKSPRES: Đoković pregazio Nišioku! Srbin uradio nešto nezabeleženo u svetu tenisa! VIDEO

3. kolo AO

Najbolji srpski teniser Novak Đoković lako se plasirao u 4. kolo Australijan opena.

Đoković je na "Rod Lejver" areni u Melburnu savladao Japanca Jošihitu Nišioku sa 3:0, po setovima 6:3, 6:2, 6:2 za samo 85 minuta.

Protivnik Đokovića u narednom kolu biće Argentinac Dijego Švarcman koji je ranije u toku noći savladao Dušana Lajovića sa 3:0.

Ne pamti se da je neki teniser izgubio samo tri poena na prvi servis, što je pošlo za rukom Novaku u ovom meču. Đoković je nanizao 36 poena pre nego je izgubio prvi posle prvog servisa. Ukupno je osvojio 43 od 46 poena.

Novak je dominirao i u asovima, ukupno je upisao 17, a Nišioka samo jedan.

Đoković je imao i čak 40 vinera, a Japanac 15.

3. SET

5:2 - Nišioka sa nulom dobija gem.

5:1 - Dva asa i novi viner za novi gem.

4:1 - Nišioka prekida niz Đokovića.

4:0 - Nova dva asa i uvećanje prednosti za Novaka.

3:0 - Brejk Đokovića, drugi u trećem setu. Upisan je i 27. viner.

2:0 - Sa nulom, uz 11. as, Novak dobija servis gem.

1:0 - Brejk Đokovića. Bez izgubljenog poena Novak oduzima servis Japancu.

2. SET

6:2 - Dva asa, ukupno devet u meču, odservirao je Novak i posle 29 minuta osvojio drugi set.

5:2 - Novak ima dva brejka prednosti. Iskoristio je prvu od dve vezane brejk prilike.

4:2 - Sa dva nova vinera, ukupno 18 do sada, i novim, sedmim asom, Đoković bez izgubljenog poena dobija ovaj gem.

3:2 - Nišioka uzvraća servis gemom bez izgubljenog poena.

3:1 - Forhend vinerom Đoković dobija servis gem sa nulom.

2:1 - Nišioka prvi put u drugom setu osvaja gem.

2:0 - Novak je bez izgubljenog poena potvrdio brejk.

1:0 - Brejk Đokovića! Već u prvom gemu Novak oduzima servis.

1. SET

6:3 - Đoković je asom počeo prvi set, a asom i završava. Posle 29 minuta Đoković dobija prvi set sa 6:3.

5:3 - Đoković je propustio set loptu, a Nišioka prvu priliku pretvorio u gem.

5:2 - Još jedan perfektan gem za Novaka. Đoković bejhend vinerom stiže na korak od osvajanja prvog seta.

4:2 - Nišioka bez izgubljenog poena dobija gem.

4:1 - Sa nulom Novak dobija gem. Upisao je treći as u meču.

3:1 - Nišioka prekida Novakov nalet. Sjajno Japanc igra u defanzivi, veoma je brz.

3:0 - Posle samo 7 minuta Novak ima vođstvo od 3:0. Uspešnim drop šotom je završio ovaj gem.

2:0 - Brejk Đokovića! Srpski teniser je vezao tri poena i došao do prvog brejka.

1:0 - Start iz snova za Đokovića. Meč je započeo as servisom, a gem završio bez izgubljenog poena.

Najbolji srpski teniser Novak Đoković u meču 3. kola na Australijan openu igra protiv Japanca Jošihite Nišioke.

Đoković će drugi uzastopni put na teren protiv tenisera iz Japana, posle pobede nad Itoom.

Biće ovo njihov drugi duel, nedavno su igrali u okviru Dejvis kupa kada je Đoković slavio lagano sa 6:1, 6:2.

Pobednik ovog meča će u 4. kolu igrati protiv Dijega Švarcmana iz Argentine.