LASLO STAO NADOMAK FINALA: Đere uzeo set, pa ispustio plasman u samu završnicu turnira u Kordobi

ŠTETA

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasirao u finale turnira u Kordobi pošto je od njega bolji bio Dijego Švarcman koji je trijumfovao sa 6:1, 1:6, 6:2.

Meč koji nije bio po ukusu publike, ali ni teniskih sladokusaca, jednostavno rečeno - meč za zaborav!

Ni Laslo, ni Dijego nisu bili na svom nivou, pa publika u argentinskoj Kordobi nije imala priliku da uživa u potezima koji se očekuju od polufinalista.

Đere je dosta grešio, uspeo je na trenutak da se vrati u igru i oduzme set protivniku, ali je to je bilo sve što se tiče srpskog tenisera. U prvom setu je izbrojao čak 18 nezinuđenih grešaka, a do kraja polufinala imao je sedam duplih servis grešaka.

Imao je naš tenser dve brejk šanse na početku odlučujuće deonice, pa je odmah potom doživeo brejk. Već u sledećem gemu imao je dve nove takve prilike, a zatim još jednu kada je gubio sa 5:2. Švarcman je na kraju upravo brejkom - prošao u finale.

U meču za titulu igraće protiv 31. igrača sveta, Čileanca Kristijana Garina, koji je sa 2:6, 6:2, 6:2 savladao Andreja Martina iz Slovačke.