Nole, donesi nam medalju!

Neka se ponovi Peking

Novak Đoković: Moram pronaći snagu i motivaciju da pobedim Huana Martina Del Potra i darujem Srbiji novo odličje

Glavu gore!Srpski teniser Novak Đoković pokušaće danas (13.00, RTS) u meču s Argentincem Huanom Martinom del Potrom da osvoji bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Londonu. Nole, i pored poraza u polufinalu od Endija Marija, veruje da može osvojiti odličje za Srbiju.- Iako sam još pod utiskom poraza od pre dva dana, nekako verujem u sebe i pokušaću da pronađem snagu i motivaciju da donesem bronzanu medalju za svoju zemlju. Svestan sam da će biti teško, jer za protivnika imam Del Potra, koji odlično igra na ovom olimpijskom turniru. Moram što pre da zaboravim meč s Marijem i fokusiram se na današnji duel - poručio je Đoković.Srpski teniser i dalje žali što nije uspeo da se plasira u finale Olimpijskih igara.- Verovao sam u pobedu, ulog je bio veliki, finale i sigurna medalja za Srbiju. Nisam uspeo, iako sam bio blizu, igrao sam dobro, ali on je bio bolji u odlučujućim trenucima - završio je Nole.Argentinac Huan Martin del Potro izuzetno poštuje Đokovića i ističe kako su oni dobri prijatelji i van terena.- Nole je super čovek i nas dvojica smo dobri prijatelji. Izuzetno ga cenim i nije slučajno što je on već duži vreme u samom vrhu svetskog tenisa. Iako smo se obojica istrošili u polufinalnim mečevima, verujem da mogu stići do medalje u Londonu - poručio je Argentinac.Finale teniskog turnira na Olimpijskim igrama u Londonu igraće Švajcarac Rodžer Federer i Britnac Endi Mari. Njih dvojica su do sada igrali 16 puta, a skor je nerešen. Poslednju pobedu ostvario je Federer, pre nešto manje od mesec dana u finalu Vimbldona kada je posle velike borbe slavio sa 4:6, 7:5, 6:3, 6:4.

Statistika uz ĐokovićaNovak Đoković i Huan Martin del Potro do sada su igrali pet puta i naš teniser je ostvario četiri pobede, dok je Argentinac slavio samo jednom. Veliki su prijatelji i to su uvek rado isticali.Njih dvojica su poslednji put igrali u okviru polufinalu Dejvis kupa, kada je naš teniser predao meč zbog povrede. Interesantno da Nole i Del Potro nikad dosad nisu igrali jedan protiv drugog na travi.