ĐOKOVIĆ SUROV PREMA ŠTRUFU: Novak se poigrao sa starom mušterijom i poslao brutalnu poruku rivalima! VIDEO

US Open

Najbolji teniser sveta Novak Đoković lako je izborio plasman u 4. kolo US Opena.

Đoković je u meču 3. kola na stadionu "Artur Eš" u Njujorku savladao Nemca Jana Lenarda Štrufa sa 3:0, po setovima 6:3, 6:3, 6:1.

Prvi nosilac će u narednom kolu igrati protiv Pabla Karenja Buste iz Španije.

Đoković je odigrao savršen meč i tako poslao brutalnu poruku rivalima koji ga očekuju na putu do 18. grend slema. Ujedno, ovo je 26. vezana pobeda srpskog asa u 2020. godini.

Đoković je protiv Štrufa igrao drugi meč u svega deset dana, pošto je istog rivala savladao na Sinsinati mastersu. Kao i tada, kao i na ovogodišnjem Australijan openu i prošlogodišnjem Rolan Garosu, Štruf je bio laka mušterija Đokoviću.

U prvom setu Đoković je brejk napravio u pravom trenutku za 5:3, a zatim lako potvrdio brejk i posle 38 minuta osvojio prvi set.

Đoković je u istom ritmu nastavio meč. Oduzeo je rivalu servis u prvom gemu i poveo sa 1:0 u drugom setu. Do 5:3 rivali su držali servise, da bi Đoković ponovo oduzeo servis Nemcu, bez izgubljenog poena i posle 112 minuta poveo sa 2:0.

Treći set je bio najlakši za Novaka, prosto se poigravao sa rivalom i rešio ovaj deo igre sa 6:1.

"Jako dobar meč sa moje strane. Igram dobro, poslednjih nedelja dobro treniran, fokusiran sam. Samouveren sam i verujem u svoju igru. Očekujem da igram još bolje. Protiv Karenja Buste moram da budem spreman za duge poene, biće to fizički zahtevan meč", rekao je Đoković posle meča.

3. SET

Đoković je oduzeo servis Štrufu u 4. gemu za 3:1, i to bez izgubljenog poena.

Lako je potvrdio brejk za 4:1, a zatim osvojio i naredni gem za 5:1.

Iskoristio je prvu meč loptu i sa 6:1 završio meč posle 103 minuta.

2. SET

Već u prvom gemu Novak je oduzeo servis Štrufu. Nije iskoristio prvu brejk priliku, ali jeste drugu.

Novak je potvrdio brejk veoma lako, da bi Nemac isto tako stigao do prvog gema u drugom setu.

Teniseri su u naredna dva gema bili sigurni pa je rezultat glasio 3:2 za Đokovića.

Do rezultata 5:3 rivali su dobro servirali i osvajali svoje gemove, a potom je Novak ubrzao, vezao tri poena i oduzeo servis rivalu za 6:3. Prošlo je 112 minuta igre.

1. SET

Prvi gem u meču je bio prilično dugačak i stresan po Novaka. Suičio se na svom servisu sa brejk prilikom za rivala, mučila ga je mreža pri servisu, ali na kraju je uspeo da povede sa 1.0.

U naredna dva gema teniseri su osvojili svoje servise bez previše prolivenog znoja.

Pri rezultatu 3:2 Novak je stigao do prve brejk prilike, međutim nije uspeo da je i pretvori u gem.

Đoković je dobio svoj servis u sedmom gemu, a zatim napravio i prvi brejk u meču. Drugu brejk loptu Novak je pretvorio u 5:3.

Nije se puno mučio Novak na servisu za prvi set. Posle 38 minuta Đoković dobija ovaj deo igre sa 6:3.

Prošlo je deset dana od kako su Novak Đoković i Jan-Lenard Štruf odmerili snage u četvrtfinalu Sinsinati mastersa.

Na istom mestu dvojica tenisera će ponovo gledati jedan drugome u oči. Ovog puta u meču 3. kola US Opena.

Malerozni Nemac je pred prvim teniserom sveta položio oružje sa glatkih 6:3, 6:1, pa mu se smeši i ispadanje sa aktuelnog grend slema.

Štruf je stajao na putu Đokoviću i na ovogodišnjem Australijan openu (3:1 za Novaka) i prošlogodišnjem Rolan Garosu (3:0 za srpskog asa).

Nemac je u drugom kolu savladao Amerikanca Majkla Moa sa 3:0, po setovima 6:2, 6:2, 7:5.

Pobednik će se u osmini finala sastati sa Pablom Karenjom Bustom, koji je maksimalnim rezultatom savladao Ričardasa Berankisa.