NOLE SA DRUGE PLANETE! SRBIN U POLUFINALU AUSTRALIJAN OPENA: Novak lomio reket, pa preokrenuo i zgazio Zvereva! (VIDEO)

GREND SLEM U MELBURNU

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u polufinale Australijan opena!

Najbolji teniser planete Novak Đoković plasirao se u polufinale Australijan Opena, pošto je u četvrfinalnu pobedio Nemca Aleksandra Zvereva 6:7 (6-8), 6:2, 6:4, 7:6 (8-6).

Prvi teniser sveta pobedio je posle tri sata i 30 minuta.

Zverev je već u prvom gemu prvog seta oduzeo servis Đokoviću, posle čega su obojica osvajali gemove na svoje servise sve do 10. kada je srpski igrač vratio brejk i izjednačio na 5:5. Posle toga teniseri su osvojili po gem i odigran je taj brejk koji je Zverev dobio sa 8:6.

Novak Đoković

Đoković je zaigrao mnogo bolje u nastavku, uz dva brejka poveo je sa 4:0, sačuvao je prednost i izjednačio na 1:1 u setovima.

Nemački teniser dobro je počeo treći set, poveo je sa 4:1, ali je prvi teniser sveta posle toga osvojio pet uzastopnih gemova i poveo u meču.

Zverev je u četvrtom setu poveo sa 3:1, Đoković je u petom gemu uspeo da vrati brejk za 2:3, a zatim je posle gema na svoj servis izjednačio. Obojica su posle toga osvajali gemove na svoje servise, a Đoković je u osmom gemu spasio dve brejk lopte. Takođe, u 12. gemu uspeo je da spasi brejk i set loptu i odveo je set u taj brejk.

Sasa Zverev, Saša Zverev

Đoković je bio siguran na svojim servisima, iskoristio je drugu meč loptu 23. as udarcem na meču, dobio taj brejk sa 8:6 i obezbedio deveti plasman u polufinale u Melburnu.

Đoković će igrati protiv 114. igrača sveta Aslana Karaceva iz Rusije.

Karacev je do prvog plasmana u polufinale nekog grend slem turnira došao pobedom protiv Grigora Dimitrova iz Bugarske sa 2:6, 6:4, 6:1, 6:2. Karacev je do sada uglavnom igrao na čelendžerima.

Novak Đoković, Novak Djokovic
Novak Đoković, Goran Ivanišević, Ulises Badiu

4. SET

7:6 (8:6) - NOVAK ĐOKOVIĆ JE U POLUFINALU ASUTRALIJAN OPENA!

6:6 - Uh, kakva drama u četvrtom setu! Imao je Zverev brejk šansu i set loptu, ali mu Đoković nije dozvolio da završi gem u svoju korist. Igraće se taj-brejk

1:3 - Nole spasio tri berejk lopte! Nemac pruža snaan otpor

0:3 - Nemački teniser uvećava prednost. Novak je imao dve brejk prilike, ali ih nije iskoristio

0:2 - Brejk Zvereva!

0:1 - Nemac osvaja servis gem

3. SET

6:4 - ĐOKOVIĆ OSVOJIO TREĆI SET!

5:4 - IDEMOOOOO! Nole preokrenuo! Sada servira za osvajanje 3. seta

4:4 - Srbin polomio reket i stigao do izjednačenja!

1. SET

6:7 (6:8) - Novak izgubio prvi set! Posle drame u taj-brejku nemački teniser koristi drugu set loptu i osvaja prvi set

6:6 - Zverev uzvraća istom merom, igraće se taj-brejk

6:5 - Novak odlično servira! Sa "nulom" osvaja gem

5:5 - TAKO JE! Novak pravi brejk!

4:5 - NEVEROVATAN GEM! Đoković je poveo 30:0, ali je Zverev uspeo da preokrene i stigne do brejka i set lopte! Međutim, Novak hvata ritam i ne dozvoljava Nemcu da lako završi set. Usledio je dramatičan nastavak, Nole je bio u prednosti čak pet puta i na kraju osvojio gem!

3:5 - Zverev ubitačno servira, osvaja gem sa "nulom"

3:4 - Novak siguran na servisu, bez ozgubljenog poena osvaja gem

2:4 - Lagan gem za Zvereva

2:3 - Kakav gem na "Rod Lejver areni"! Žestoka razmena udaraca, amenjivanje prednosti, Đokovićev spas brejk lopte as servisom i na kraju oscojen gem

1:3 - Nemac drži prednost! Đoković je uspeo da mu oduzme samo jedan poen

1:2 - Prvi gem koji osvaja Nole! Srbin polako hvata ritam i protivniku ovog puta prepušta samo jedan poen

0:2 - Zverev sa "nulom" povrđuje brejk

0:1 - Katastrofalan početak za Novaka! Nemac pravi brejk na startu meča!

11.05 - Meč je počeo!

11.00 - Igrači su izašli na teren...

Novak je u meču osmine finala eliminisao Miloša Raonića, a Zverev je bio bolji od Dušana Lajovića.

Srpski teniser trenutno je prvi na svetu, dok Nemac zauzima sedmo mesto na ATP rang listi.

Do sada su se sastajali sedam puta, a Đoković vodi sa 5:2 u dosadašnjim pobedama.

Nagradni fond ovogodišnjeg Australijan opena je 80,000,000 australijskih dolara, a pobednici muškog i ženskog singla dobijaju 2,750,000 dolara. Titulu u muškom singlu brani Novak Đoković, dok je prošlogodišnja šampionka Sofija Kenin poražena u drugom kolu.