NOLE U ISTORIJSKOM DEVETOM FINALU MELBURNA Novak počistio Karaceva u tri seta! Za titulu AO protiv boljeg iz meča Cicipas-Medvedev

GREND SLEM U MELBURNU

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u istorijsko deveto finale Australijan opena!

Najbolji teniser sveta je u tri seta savladao ruskog tenisera Aslana Karacova (6:3, 6:4, 6:2).

Đoković je posle sat i 55 minuta igre izborio deveto finale Melburna, a u nedelju će se boriti za deveti trofej na ovom Grend slemu.

Novak Djokovic, Novak Đoković

Teniseri su u prvom setu bili sigurni u gemovima na svoje servise sve do osmog, kada je Đoković bez izgubljenog poena napravio brejk i poveo sa 5:3. On je naredni servis gem osvojio bez izgubljenog poena i posle 35 minuta poveo je u meču.

Srpski teniser je bio ubedljiv i u nastavku, poveo je sa 5:1, a u osmom gemu je servirao za set kada mu je Karacev oduzeo servis i smanjio na 3:5. Ruski teniser je zatim osvojio i gem na svoj servis, a u devetom gemu imao je dve brejk lopte koje je Đoković uspeo da spasi, pa je branilac titule stekao dva seta prednosti.

Aslan Karacev

Đoković je poveo u trećem setu sa 2:0, Karacev je izjednačio na 2:2, ali je prvi igrač sveta posle toga osvojio četiri uzastopna gema i plasirao se u novo finale Australijan opena.

Rival u finalu biće mu bolji iz duela u kome se sastaju Grk Stefanos Cicipas i Rus Danil Medvedev.

3. SET - 6:2

6:2 - NOVAK ĐOKOVIĆ U FINALU AUSTRALIJAN OPENA!

5:2 - Brejk Đokovića! Novaka gem deli od finala Australijan opena!

2. SET - 6:4

6:4 - Novak osvaja drugi set! Žestoka borba vodila se u ovom gemu, Đoković je iskoristio tek treću set loptu, pošto je pre toga spasio dve brejk lopte! Noleta sada set deli od finala Australijan opena

5:4 - Karacev se ne predaje! Posle žestoke borbe u servis-gemu smanjuje razliku, sada Novak servira za osvajanje drugog seta

5:3 - RUS PRAVI BREJK! Novak izgubio servis! Karacev pokazao zube i iskoristio drugu brejk priliku u ovom gemu

5:2 - Karacev popravio servis, osvaja gem

5:1 - Rus ne zna šta je sanšlo! Novak sa "nulom" osvaja gem

4:1 - Dupli brejk Novaka! Na terenu postoji samo jedan igrač!

3:1 - Nole potvrdio brejk

2:1 - BREJK! Đoković oduzima servis protivniku

1:1 - Novak siguran na svom servisu

0:1 - Karacev osvaja servis-gem