KRAJ ZA NOVAKA NA SERBIA OPENU! Rus Karacev poslužio hladnu osvetu Noletu u njegovom Beogradu za poraz na Australijan openu! FOTO

pobeda karijere

Prvi teniser sveta Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale ATP turnira u Beogradu pošto je večeras poražen od ruskog tenisera Aslana Karaceva sa 5:7, 6:4, 4:6.

Karacev, 28. igrač sveta je do pobede nad Djokovićem došao za tri sata i 27 minuta.

Djoković je u prvom setu napravio rani brejk i poveo je sa 3:0, ali je ruski teniser ubrzo došao do izjednačenja.

Karacev je do brejka prednosti došao u devetom gemu, ali je Đoković odmah zatim izjednačio na 5:5.

Rus i u sledećem gemu pravi brejk, da bi zatim spasio tri brejk lopte na svoj servis i iskoristio prvu set loptu.

I drugi set počeo je sa vodstvom Đokovića, ovog puta od 2:0, ali je ruski teniser serijom od četiri gema došao do prednosti od 2:4.

Đoković se bolje snašao u završnici drugog seta, koji je dobio sa četiri vezana gema rezultatom 6:4.

U trećem setu uprkos velikom broju brejk prilika, teniseri su čuvali svoj servis do sedmog gema, kada je sa 3:4 poveo ruski igrač.

Do kraja seta Rus je uspeo da sačuva prednost brejka i da iskoristi drugu meč loptu, za plasman u finale Srbija opena.

Karacev će u finalu igrati protiv boljeg iz meča u kojem se sastaju Japanac Taro Danijel i Italijan Mateo Beretini.

1 / 8 Foto: Starsport

Tok meča:

Treći set:

4:6 - Kraj!

4:5 - Preživeo je Nole za sad! Spasao je meč loptu, sada Rus servira za odlazak u finale i prvu pobedu na Novakom Đokovićem.

3:5 - Perfektan gem za Rusa bez izgubljenog poena koji završava asom. Nole servira za opstanak na turniru.

3:4 - Brejk za Rusa koga sada samo dva gema dele od finala Serbia Opena.

3:3 - Prosto je neverovatno da Nole nije iskoristio brejk lopte u ovom gemu. Rus je sačuvao servis u još jednom gemu koji je trajao predugo. Sjajan tenis igra se na Dorćolu i niko se ne predaje.

3:2 - Nole je u ovom gemu spasao tri brejk lopte i asom uspeo da dođe do važnog gema u kome je Rus imao čak 40:0, ali protiv Đokovića nekada ni to nije dovoljno, kao što je to bio slučaj i ovom gemu.

2:2 - Nole nije iskoristio čak tri brejk šanse u ovom gemu i nakon pola sata igre u ovom setu ponovo je egal.

2:1 - Konačno jedan brži gem za Noleta.

1:1 - Prvi gem za Rusa posle duže vremena u kome se nije bori sa brejk loptama.

1:0 - Dobija Nole najduži gem na meču. Spasao je Novak dve brejk šanse i uspeo da se izvuče i povede ponovo na ovom meču.

Meč sa tribina gleda i selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković Piksi.

Dragan Stojković Piksi

Drugi set:

6:4 - 10. vinerom na meču Nole je došao do brejka i osvvajanja seta kojim je potpuno izjednačio rezultat. Najboolji gem do sada za Noleta, bez sumnje. Ovaj set je trajao nešto više od sat vremena, ali za par minuta kraću nego prvi.

5:4 - Bez izgubljenog poena u gemu Nole dolazi do potpunog preokreta u ovom setu. Sada Rus servira za ostanak u setu.

4:4 - Uspeo je Novak da vrati brejk i da iskoristi 17. brejk loptu na ovom meču.

3:4 - Perferktan gem za Noleta konačno, ali potreban mu je brejk kako bi se vratio u meč.

2:4 - Kracev je potvrdio brejk iako se i sam suočio sa brejk prilikama, ali se izborio i sada ga samo dva gema dele od finala Serbia opena.

2:3 - Brejk za Rusa ponovo, sada sa samo jednim izgubljenim poenom u gemu. Nole je u velikom problemu, a Rus sve bliži finalu Serbia opena.

2:2 - Dolazi do gema Karacev posle četiri spašene brejk lopte. Sada je egal u ovom setu.

2:1 - Ovo je sedmi brejk na meču, sada ga pravi Rus. Delovalo je da je Nole bolje ušao u ovaj set, ali onda je Rus dodao gas i došao do gem na servis Đokovića.

2:0 - Brejk pravi Nole odmah kao u prvom setu. Imao je Rus priliku da se od 0:40 vrati do 40:40, ali je propustio zicer situaciju i praktično poklonio Noletu brejk.

1:0 - Konačno gem za Noleta u kome se nije mučio, a nakon tri u kojima je se sukobio sa brejk loptama Rusa.

Novak Đoković

Prvi set:

5:7 - Posle više od sat vremena žestoke borbe Rus dolazi do osvajanja seta i sada je na korak od finala Serbia opena. Sjajan borba viđena je u ovom gemu, ali je sreća poslužila Karaceva koji je pri kraju gema pogađao linije što je iznerviralo Noleta koji je zbog ponašanja dobio opomenu od sudije.

5:6 - Neverovtno! Ponovo je brejk napravio Rus i ponovo ima priliku da na svoj servis osvoji set. Delovalo je da će Nole lako doći do gema, ali Karacev je ponovo pokazao koliko je nezgodan protivnik.

5:5 - Imao je Rus 30:0, a onda je Nole dodao gas i uspeo da osvoji čak 4 vezana poena i vrati brejk. Ne predaje se Nole, ali Rus igra sjajno!

4:5 - Rus pravi brejk u idealnom trenutku za njega. Sada servira za vođstvo u setovima i pravo čudo na Serbia openu.

Aslan Karacev

4:4 - Duplim greškama i lošim smečevima doveo je svoj servis na iskušenje Rus, ali je onda kada je to bilo najpotrebnije odigrao najbolje i dosašo do izjednačenja.

4:3 - Najduži gem do sada. Imao je Rus brejk šansu, ali je Nole dodao gas i uspeo da sačuva servis. Sajajn tenis igra se na Dorćolu.

3:3 - Sjajan gem Rusa kojim je potvrdio brejk. Nervoza kod Nole značajno utiče na njegovu igru koja ja drastično opala nakon sjajnog početka.

3:2 - Rus koristi drugu brejk loptu i vraća brejk. Nole je vidno nervozan i konstantno viče na svoj boks.

3:1 - Prvi gem za Rusa na meču, došao je do njega veoma lako i sigurno.

3:0 - Nole je potvrdio brejk i sa samo jednim izgubljenim poenom došao do novog gema.

2:0 - Nole je iskoristio drugu brejk loptu u ovom gemu u odmah došao do prednosti.

1:0 - Perfektan gem za Noleta na startu meča.

Ovo će biti repriza njihovog prvog duela sa Australijan Opena gtde su odmerili snage takođe u polufinalu ovog Gren Slema kada je Nole slavio.

U drugom polufinalu snage će odmeriti Italijan Beretini i najveće iznenađenje Taro Danijel.

Novak će tako biti jedini Srbin u završnici ovog turnira što samo govori o kvalitetu novoformiranog beogradskog nadmetanja.