SRPKINJE GAZE REDOM: Krunić i Stojanović u polufinalu dubla na turniru u Beogradu

WTA

Srpske teniserke Aleksandra Krunić i Nina Stojanović plasirale su se danas u polufinale turnira u Beogradu, pošto su pobedile belorusko-rumunski par Lidiju Marozavu i Andreu Mitu posle tri seta, 6:2, 3:6, 10:6.

Krunić i Stojanović su pobedile posle sat i 23 minuta. Srpske teniserke su u prvom setu napravile dva brejka i povele su u meču. Marozava i Mitu su u narednom setu zaigrale bolje, povele su sa 5:1 i bez problema izjednačile u meču, posle čega je odigran treći set koji su srpske teniserke dobile sa 10:6.

Krunić i Stojanović će u polufinalu igrati protiv pobednica duela drugih nosilaca madjarsko-ruskog para Timee Baboš i Vere Zvonarjove i Ruskinja Natele Dzalamidze i Irine Hromačeve.