NOLE FURIOZNO KRENUO U POHOD NA ROLAN GAROS: Đoković lako savladao Sandgrena i plasirao se u 2. kolo, sledeći je Pablo Kuevas!

pariz

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se večeras u drugo kolo Rolan Garosa, nakon što je pobedio Amerikanca Tenisa Sandgrena u tri seta 6:2, 6:4, 6:2. Zbog policijskog časa koji traje u Parizu Amerikanac i Srbin su meč odigrali pred praznim tribinama.

Djoković, najbolji teniser sveta, pobedio je Amerikanca, 66. na ATP listi nakon tačno dva sata igre.

Sigurno je Novak počeo meč, i već na startu prvog seta uspeo da napravi brejk. Đoković je do kraja seta uspeo još jednom da oduzme servis rivalu i tako sigurno privede prvi set kraju, 6:2.

I u drugom setu Srbin je uspeo da u prvom gemu napravi brejk, i sigurnom igrom tu prednost sačuva do kraja drugog seta, 6:4.

U trećem setu, prvi igrač sveta je ponovo uspeo da dva puta osvoji servis protivnika i bez većih problema privede set i meč kraju, 6:2.

Đoković će u drugom kolu igrati protiv Urugvajca Pabla Kuevasa, koji je danas u tri seta savladao Italijana Luku Puja.

Tok meča:

Treći set:

6:2 - Kraj!

5:2 - Oba tenisera lako su došla do gema na svoj servis, Nole sada servira za 2. kolo.

4:1 – Đoković gazi ka pobedi Novak i u trećem gemu zaredom je stigao do brejk lopti, dve vezane ovoga puta. Dobar ritern mu je pomogao da volejem kasnije i duplira brejk.

3:1 - Ništa se ne pita Sandgren u ovim momentima, prelako je delovao ovaj gem za Novaka Đokovića!

Novak Đoković

2:1 - Pobednički urlik Novaka Đokovića nakon sjajnog poena i novog brejka protiv Tenisa Sandgrena! Ima srpski as sada sve u svojim rukama!

1:1 - Sa samo jednim izgubljenim poenom Nole dolazi do prvog gema u trećem setu.

0:1 - Ispustio je Nole dve brejk lopte u ovom gemu i nije uspeo da uradio ono što je uradio u prva dva seta - da brejkom otvori.

Drugi set:

6:4 - Đoković osvaja drugi set! Došao je do dve set lopte, a onda sjajnim forhendom rešava drugi set!

5:4 - Oba tenisera došli su do gemova na svoj servis. Nole sada ima priliku da servira za drugi set.

3:2 - Uspeva Sandgren da reši još jedan gem u svoju korist, ponovo je Novak imao šansu za novi brejk, ali se Amerikanac uspešno odbranio!

3:1 - Izuzetno besan je bio Novak Đoković tokom ovog gema, po ko zna koji put Sandgren je pogodio samu liniju! Izvukao je ponovo Amerikanac najbolje iz srpskog asa!

2:1 - Znao je Amerikanac kako da proslavi prvi gem u trećem setu! Ponovo je Đoković pretio, ali je Sandgren vezao dva dobra vinera i uspeo da smanji zaostatak!

2:0 - Imao je Sandgren tri brejk lopte i isprovocirao Novaka koji je vezao pet poena i rešio novi gem u svoju korist!

Tenis Sandgren

1:0 - Brejk! Nole, baš kao i u prvom setu, pravi brejk na startu drugog seta i dolazi do prednosti. Sjajna igra Đokovića u Parizu.

Prvi set:

6:2 - Nole je iskoristio drugu set loptu i dolazi do prvog seta. Sjajan tenis Đookvića u Parizu.

5:2 - Brejk -Nole pravi brejk na razliku u ovom gemu i sada je na gem od prvog seta, tačnije sada će da servira za vođstvo u setovima.

4:2 - Još jedan izuzetno lak gem za Đokovića, ponovo je Sandgren poražen sa "nulom"!

3:2 - Imao je Novak šansu da napravi još jedan brejk u ranoj fazi meča, ali je Sandgren uspeo da preživi!

3:1 - Nole dolazi do gema sa samo jednim izgubljenim poenom.

2:1 - Naredna dva gema oba tenisera čuvaju svoj servis i osvajaju gem.

1:0 - Brejk - Nole već u prvom gemu pravi brejk na servis Sandgrena. Sjajan start meča za Đokovića!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković kreće u pohod na osvajanje titule na Rolan Garosu.

Srbin će na šljaku stadiona "Filip Šatrije" izaći oko 21 čas, a rival mu je Amerikanac Tenis Sandgren.

Ovo je njihov četvrti međusobni susret. Prethodna tri Srbin je lako rešio u svoju korist.

Na glavnom stadionu pre Novaka igrali su Rafael Nadal protiv Australijanca Alekseja Popirina i Španac je taj meč rešio u svoju korist sa 3:0.