NOVAK KRUPNIM KORACIMA GAZI KA TROFEJU NA VIMBLDONU: Đoković preko Kudle do osmine finala gde ga čeka Čileanac Garin! VIDEO

pariz

Branilac titule na londonskom Vimbldonu srpski teniser Novak Djoković plasirao se danas u osminu finala tog grend slem turnira, pošto je pobedio 114. tenisera sveta Amerikanca Denisa Kudlu posle tri seta, 6:4, 6:3, 7:6.

Prvi teniser sveta pobedio je posle dva sata i 16 minuta.

Teniseri su u prvom setu bili sigurni u gemovima na svoje servise, sve do poslednjeg, 10. kada je Djoković napravio brejk i poveo u meču.

Prvi teniser sveta je od početka vodio u drugom setu, 2:0 i 4:1, prednost je sačuvao do kraja i poveo sa 2:0.

Kudla je dobro počeo treći set, napravio je brejk u drugom gemu, a zatim je posle gema osvojenog na svoj servis poveo sa 3:0. ; Djoković je u sedmom gemu oduzeo servis Kudli, a posle dobijenog gema na svoj servis izjednačio je na 4:4. Posle toga su obojica osvojili po dva gema na svoje servise i odigran je taj-brejk.

Posle dve uzastopne dvostruke servis greške Djokovića, Kudla je poveo sa 3:0, a ubrzo i sa 4:1. Djoković je posle toga pojačao i preokrenuo na 5:4. Pri rezultatu 6:5 nije iskoristio meč loptu, ali je drugu priliku iskoristio, dobio je taj-brejk sa 9:7 i plasirao se u osminu finala.

Djoković će u osmini finala igrati protiv 20. tenisera sveta Čileanca Kristijana Garina, koji je pobedio Španca Pedra Martinesa sa 6:4, 6:3, 4:6, 6:4.

TREĆI SET:

7:6 - Nole je rešio taj-brejk u svoju korist i plasirao se u osminu finala Vimbldona.

6:6 - Idemo u taj-brejk.

5:6 - Provukao se Kudla u ovom gemu. Nije uspeo Nole da napravi brejk, pa sada servira za ostanak u setu.

5:5 - Ekspresan gem za Noleta, sve smo bliži taj brejku.

4:5 - Amerikanac se ne predaje. U ovom gemu Noletu nije dozvolio ni brejk šansu, idemo dalje.

4:4 - Nole je potpuno izjednačio rezultat i na dva gema je od osmine finala.

3:4 - BREJK! Nole je iskoristio treću brejk loptu i uspeo je da izjednači rezultat u ovom setu.

2:4 - Ponovo je Nole lako došao do gema, ponovo bez izgubljenog poena.

1:4 - Amerikanac osvaja još jedan gem i sve je bliži prvom setu u ovom meču.

1:3 - Nole osvaja prvi gem u trećem setu bez izgubljenog poena.

0:3 - Perfektan gem za Ameriknaca, izgubio je samo jedan poen u ovom gemu i sada ima čak tri gema više od Noleta u ovom setu.

0:2 - BREJK! Kudla pravi brejk u trećem setu i ne dozvoljava Novaku da lako završi meč. Iskoristio je Kudla drugu brejk loptu u ovom gemu.

0:1 - Prvi gem u trećem setu osvaja Kudla.

Počeo je treći set!

DRUGI SET:

6:3 - Novak osvaja drugi set!

5:3 - Kudla je spasio dve set lopte u ovom gemu, pre svega sjajnim servisem, Novak će morati da servira za drugi set

5:2 - Đoković uz malo muke osvaja servis gem. Kudla je imao brejk loptu., ali je Novak sjajnom igrom u polju vezao tri poena i slomio Amerikanca.

4:2 - Amerikanac konačno prekida Novakovu seriju brejkova i uz dosta muke osvaja svoj servis gem.

4:1 - Novak sa nulom potvrđuje brejk

3:1 - Đoković je ispustio šansu da potvrdi brejk, pa se naljutio i napravio novi.

2:1 - Ne predaje se Kudla, Novak je malo slabije odigrao ovaj gem što je Amerikanac iskoristio i vratio neizvesnost u drugi set.

2:0- Đoković je pronašao svoju igru, Amerikancu više ni servis ne pomaže. Novi brejk, za veliku prednost u drugom setu.

1:0 - Đoković nastavlja gde je stao, bez problema uzima svoj servis gem.

Novak Đoković

PRVI SET:

6:4 - Novak pravi brejk, Đoković je konačno pročitao servis Amerikanca i sjajnom igrom u polju osvojio prvi set.

5:4 - Novak furiozan, Kudla nije imao nikakve šanse.

4:4 - Amerikanac odlično servira i ne dozvoljava Novaku da ga ugrozi za sada.

4:3 - Novak bez problema osvaja gem na svoj servis. Služi ga prvi servis.

3:3 - Kudla siguran na svoj servis i dalje bez brejka

3:2 - Pri rezultatu 15:30 najbolji teniser sveta je ubacio dva prva servisa, a zatim u razmeni naterao rivala na grešku

2:2 - Đoković nije u ovom gemu osvojio nijedan poen

2:1 - Novak ima već pet neiznuđenih grešaka

1:1 - Iako je visok oko 180 centimetara Kudla je servisima sticao prednost u poenima i došao do prvog gema

1:0 - U prvom gemu Novak je odservirao as, ali i napravio duplu grešku. Još uvek se adaptira na teren broj 1

Novak Đoković igra treće kolo Vimbldona, a protivnik mu je Amerikanac Denis Kudla.

Srbin je prvi teniser sveta, a Denis zauzima 114. mesto ATP liste.

Đoković i Kudla su se do sada dva puta sastali - oba puta 2019. godine, jednom na Vimbldonu, drugi put na Ju-Es Openu.

Đoković je bio ubedljiv u oba meča - 3:0, 3:0.

Novak je u prvom kolu savladao Džeka Drejpera sa 3:1, a u drugom je bio bolji od Kevina Andersona sa 3:0.

Denis Kudla, koji je u tri seta savladao iskusnog Italijana Andreasa Sepija.

Ukupan nagradni fond Vimbldona je 17,066,000 funti. Prvi nosilac u muškoj konkurenciji je Novak Đoković koji brani titulu.