LASLO ĐERE U ČETVRTFINALU GŠTADA: Srbin sada čeka boljeg iz meča Agut - Rinderkneš

TENIS

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u četvrtfinale turnira u švajcarskom Gštadu pošto je savladao Belgijanca Zizua Bergsa sa 6:2, 4:6, 6:2.

Đere, 52. teniser sveta je do pobede nad 212. igračem sveta došao za dva sata i pet minuta.

U prvom setu vidjeno je četiri brejka, a tri je napravio srpski teniser.

Od rezultata 3:2 za Bergsa u drugom setu napravljeno je pet uzastopnih brejkova, a Belgijanac je iskoristio prvu set loptu na servis protivnika.

Đere je odmah na početku trećeg seta došao do brejka, da bi zatim u sedmom gemu napravio i drugi brejk.

Naredni rival sedmom nosiocu turnira biće bolji iz meča, u kojem igraju drugi nosilac Španac Roberto Bautista Agut i Francuz Artur Rinderkneš.