NOVAK U FINALU MASTERSA U PARIZU: Đoković IZGUBIO SET, pa pokazao KLASU i posle DRAME dokazao zašto je ŠAMPION! (VIDEO)

MASTERS U PARIZU

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Parizu.

Srpski teniser je u polufinalnom duelu bio bolji od Huberta Hurkača sa 2:1 (3:6, 6:0, 7:6).

Đoković je izgubio prvi set, da bi u nastavku igre "dodao gas" i pregazio rivala iz Poljske, a onda je u trećem setu usledila prava drama.

Prvi set nije išao na ruku najboljem teniseru planete, Hurkač je krenuo silovito, a rezultatska klackalica je trajala do osmog gema kada Poljak pravi brejk (3:5). Hurkač je potom servirao za set i uprkos naporima Noleta i jednoj brejk prilici, poljski teniser je slavio u prvom setu.

U drugom setu na teren "Bersija" izašao je drugi Novak!

Novak Đoković

Đoković je "startovao mašineriju" i počistio Huberta koji nije znao šta ga je snašlo. Poljak nije imao nikakve šanse pred Noletovim silovitim udarcima.

Treći set doneo je malo više uzbuđenja od prethodnog. Do četvrtog gema oba tenisera su čuvala svoj servis, a onda je odigran neverovatni peti gem u kojem je srpski teniser iskoristio tek četvrtu brejk loptu (3:1) i činilo se da je pitanje pobednika ovog polufinala bilo rešeno.

Međutim, u nastavku igre sledi drama! Poljski teniser prvi brejk na 4:3, potom je siguran na svom servisu i stiže do izjednačenja (4:4).

Ipak, na kraju je srpski teniser još jedanput pokazao zašto je šampion!

Novaku će protivnik u finalu biti bolji iz meča Zverev - Medvedev.

4:1 - Đoković sa nulom potvrđuje prednost brejka

3:1 - NOVAK STIŽE DO BREJKA! Posle neverovatnog gema, srpski teniser koristi četvrtu brejk loptu i dolazi do prednosti

2:1 - Đoković čuva svoj servis

1:1 - Novak nije iskoristio brejk šansu, Poljak stiže do izjednačenja

1:0 - Velika borba vodila se u gemu koji je na kraju pripao Đokoviću! Hurkač je imao i jednu brejk priliku, ali mu Nole nije dao je iskoristi

14.04 - Novčić je bačen i prvi će servirati poljski teniser

14:00 - Novak Đoković i Hurbet Hurkač izašli na teren "Bersija"

13.50 - Za deset minuta na teren arene "Bersi" u Parizu biće odigrano prvo polufinale ovogodišnjeg Mastersa. Novak Đoković je prvi i do sada jedini teniser koji je odbranio titulu dva puta na ovom turniru u pojedinačnoj konkurenciji. Srpski teniser je u dosadašnjoj karijeri osvojio pet titula na mastersu u Parizu, a poslednju je osvojio 2019. godine.

Pobedom protiv Tejlora Frica, Novak Đoković je obezbedio igranje polufinala mastersa u Parizu, dok je sa druge strane Poljak Hubert Hurkač trijumfom nad Džejmsom Dakvortom zakazao polufinalni duel sa najboljim teniserom planete.

Hubert Hurkač, Novak Đoković

"Nismo igrali više od dve godine, igrali smo dva puta, po jednom na travi i šljaci. Ima prodoran servis i dosta se dobro kreće, malo čudno deluje kako hoda na terenu, ali stiže dosta loptica. Ne ustručava se, nema strah da izađe na volej i očekujem da će dosta da napada. Obezbedio je plasman na završni masters u Torinu, verujem da će biti rasterećen. Danas sam dobro riternirao, servirao isto dobro, osim u tih par gemova kada sam izgoubio svoj servis. U suštini sam zadovoljan, nadam se da ću moći da nastavim u tom tempu", rekao je Đoković o protivniku u polufinalu Mastersa u Parizu.